Niełatwe zadanie czeka naszą Karolinę Kowalkiewicz podczas sobotniej gali UFC 301 w Rio de Janeiro. Polka podejmie młodą, utalentowaną i piekielnie groźną Iasmin Lucindo. Według Fortuny, „Polska Księżniczka” jest underdogiem. A według naszego typowania? Sprawdzajcie!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Grzegorz: Karolina Kowalkiewicz podejmie młodziutką Iasmin Lucindo na jej terenie. Przed pojedynkiem warto przede wszystkim odnotować, że Polka powróciła do swoich korzeni i zaczęła częściej korzystać z klinczu, parteru i zapasów. Nadal lubi wymieniać się ciosami w stójce i radzi sobie tam doskonale, natomiast mieszanie płaszczyzn, w których toczy się pojedynek działa dla niej na zdecydowany plus. Dzięki temu, Karolina nie jest tak przewidywalną zawodniczką, jak jeszcze jakiś czas temu. W stójce, polska zawodniczka dysponuje dobrą pracą na nogach, przemyślanym i poukładanym stylem (od czasu rozpoczęcia treningów w USA), kontrami oraz kopnięciami.

Iasmin Lucindo to bardzo młoda zawodniczka, która niezwykle wcześnie rozpoczęła swoją karierę w MMA. Choć ma przeszłość w Muay Thai, preferuje walkę w parterze i jest bardzo niebezpieczna, gdy dąży do prób poddań. W stójce jej umiejętności Muay Thai widoczne są głównie w postaci frontkicków i lowkicków, które wykonuje z dużą precyzją i szybkością. Ma również ciężkie ręce i kilkukrotnie była w stanie naruszyć swoje dwie ostatnie rywalki. Kluczem do sukcesu Lucindo jest wyprowadzenie kilku ciosów, które będą przygotowaniem do szukania walki parterowej i sprowadzenia. W parterze Lucindo jest bardzo agresywna, nie zadowala się kontrolą, wyprowadza ciosy i szuka poddań.

Nie ukrywam, że z ostatnich pojedynków, ten z Brazylijką będzie prawdopodobnie najtrudniejszy dla Kowalkiewicz. Rywalka stanowi bowiem zagrożenie w każdej płaszczyźnie, więc walka może być naprawdę bardzo bliska, a wygra ją zawodniczka, która przygotuje na ten pojedynek lepszy plan i sprytniej go zrealizuje. Karolina musi skupić się na szukaniu klinczu, kolan, kontrowaniu ciosów. Walka wyłącznie w stójce nie zaprowadzi jej do sukcesu w tym pojedynku, gdyż jest to bardzo mocna strona rywalki, a szukanie obaleń, zaskakiwanie Lucindo powinno zdać egzamin. Warto odnotować, że najwięcej porażek, Brazylijka poniosła przez poddanie.

Zobacz także: Karolina Kowalkiewicz gwiazdą oficjalnego vloga przed UFC 301 [WIDEO]

Podsumowując, uważam, że obie zawodniczki nie będą szczególnie kalkulować i od początku ruszą na wymiany w stójce. Kowalkiewicz po pewnym czasie poszuka klinczu, sprowadzi Lucindo do parteru i kontrolą przekona sędziów do zapisania rundy na jej korzyść. Od drugiej rundy, gdy Lucindo będzie gotowa na próby sprowadzeń, będzie walczyła nieco bardziej zachowawczo w stójce, co wykorzysta Karolina do podkręcenia tempa i agresji. Po bliskich rundach toczonych w każdej płaszczyźnie, uważam, że Kowalkiewicz wygra pojedynek na kartach punktowych. Nie będzie to jednak łatwa przeprawa. Mój typ: Karolina Kowalkiewicz przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kowalkiewicz: 3.40
Lucindo: 1.32

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali UFC lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie ze sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.