(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Jarosław „Pasha” Jarząbkowski – jest to Mistrz Świata w Counter-Strike 1.6, jak i Counter-Strike:Global Offensive. „Pasha” jako jedyny Polak był notowany w tym roku w TOP 20 najlepszych zawodników na świecie w CS:GO. Uchodzi za prawdziwą legendę tej gry, a na dodatek propaguje on sportowy tryb życia. Jego pasją jest kulturystyka. Jarosław interesuje się również MMA i poprosiliśmy go o wytypowanie wyników najbliższej gali KSW.

Aslambek Saidov vs. Borys Mańkowski

Jest to ich druga walka. W pierwszej wygrał Aslambek poprzez TKO (Leg Injury). Niestety, ale wojownik z Poznania walczył przez połowę walki z samym sobą, ponieważ doznał kontuzji. Następnie na gali KSW 24 Borys Mańkowski zawalczył z Benem Lagmanem. Wygrał z nim w drugiej rundzie poprzez TKO i pokazał, że chce dostać jeszcze jedną szansę w walce o pas. Dostał ją i teraz walczy z Saidovem na KSW 27. Moim zdaniem będzie to przepiękny bój. Jak sam Mańkowski przyznał jest świetnie przygotowany, ale nie zapominajmy, że to jednak Saidov jest mistrzem federacji KSW, a z pasem na pewno nie będzie chciał się prędko pożegnać. Obydwaj są niezwykle doświadczeni, ale zobaczymy komu będzie sprzyjało szczęście. Jeśli chodzi o walkę to moim zdaniem odbędzie się w pełnym wymiarze czasowym.

Werdykt: Wygrana Borys Mańkowski poprzez decyzję.

Mariusz Pudzianowski vs. Oli Thompson

Starcie byłych strongmanów. Do ringu wchodzi ponad 200kg! Mariusz Pudzianowski będzie chciał udowodnić polskiej społeczności, że jednak nie jest byle jakim pionkiem w MMA. W ostatnich 3 swoich pojedynkach dla federacji KSW posiada bilans 2-1(wygrana z Christosem Piliafasem, następnie przegrana z Seanem McCorkle, po czym na następnej gali udało mu się zrewanżować) Jeśli chodzi o Oliego Thompsona to walczył on dla KSW 2 razy i ma bilans (1-1) Przegrał z Karolem Bedorfem przez jednogłośną decyzję, po czym wygrał z Kamilem Walusiem przez TKO w 2 rundzie. Oli jest pewny swojej wygranej, lecz Pudzianowski na pewno nie będzie chciał sprzedać tanio skóry. Jest to znakomity sprawdzian umiejętności dla Pudziana i zobaczymy jak mu pójdzie. Moim zdaniem jednak wygra Oli Thompson przez TKO w 2 rundzie.

Werdykt: Wygrana Oli Thompson, 2 runda poprzez TKO.

Mamed Khalidov vs Maiquel Falcao

Najlepszy polski zawodnik bez podziału na kategorie wagowe versus Big Rig. Maiquel walczył dla UFC, jak i Bellatora. Jest to zawodnik, który bardzo dobrze czuje się w stójce. Ale nie zapomnijmy, że Mamed walczył już z typowo stójkowym zawodnikiem (chodzi tu o Melvina Manhoefa) i wygrał z nim. Nie przestraszył się jego stójki, lecz jak wiadomo wygrał poprzez poddanie. Mamed będzie chciał przedłużyć swą passę zwycięstw, ale Big Rig z pewnością nie będzie chciał do tego dopuścić. Szykuje się niezwykle ciekawa walka. Zobaczymy czy Khalidov będzie walczył w stójce czy od razu będzie szukał rozwiązania w parterze. Moim zdaniem wygra Mamed Khalidov poprzez poddanie w 1 rundzie.

Werdykt: Wygrana Mamed Khalidov, 1 runda poprzez poddanie.