Rywalizujący w kategorii piórkowej Max Holloway w miniony weekend przystąpił do konfrontacji o pas BMF naprzeciw Justina Gaethje’ego. Widowiskowy triumf zapewnił mu także debiut w klasyfikacji wagi lekkiej.

Niedawno byliśmy świadkami gali UFC 300. W jednym z głównych pojedynków doszło do rywalizacji pomiędzy Justinem Gaethje (25-5) oraz Maxem Hollowayem (26-7). Na szali znalazł się specjalny pas BMF. Trofeum powędrowało ostatecznie do Hawajczyka, który w kapitalnym stylu znokautował przeciwnika dosłownie w ostatniej sekundzie walki.

Zobacz także: Natychmiastowa reakcja mistrza na nokaut Hollowaya [WIDEO]

Dzięki tak efektownej wygranej, „Blessed” awansował aż o sześć pozycji w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na dywizje! Aktualnie wskoczył do najlepszej ósemki, wyprzedzając chociażby Dricusa Du Plessisa, czy Israela Adesanyę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

To jednak nie wszystko. Zwycięstwo nad Gaethjem spowodowało, iż Holloway zadebiutował także w rankingu kategorii lekkiej. Póki co przypisano mu dziewiątą lokatę, więc tylko od niego zależy, czy nadal będzie chciał walczyć w limicie do 70 kilogramów, czy może zdecyduje się zejść do piórkowej.

Źródło: ufc.com, fot. Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports