Po wielu występach pod sztandarem PFL, Kayla Harrison zdecydowała się zmienić pracodawcę, dołączając do UFC. Debiut nastąpi już w kwietniu, podczas hitowego jubileuszu. 

Kayla Harrison (16-1) przez długie lata występowała pod szyldem PFL, gdzie wypracowała sobie status jednej z najlepszych zawodniczek. Wygrywała praktycznie z każdą przeciwniczką, zdobywając nawet mistrzowskie trofeum. Jedyną porażkę zgarnęła w rywalizacji z Larissą Pacecho (23-4). Doszło do tego w listopadzie 2022 roku.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po występach w kategorii piórkowej i lekkiej, Harrison najwyraźniej zejdzie teraz do wagi koguciej. Prezes UFC – Dana White, potwierdził iż Amerykanka po raz pierwszy wejdzie do oktagonu 13 kwietnia, podczas gali z numerem 300. Jej rywalką będzie zajmująca obecnie piątą lokatę w rankingu Holly Holm (15-6).

Zobacz także: Chimaev stanowczo o słowach White’a: “To jakieś bzdury, Człowieku”

Holm to była mistrzyni, która w ostatnich pięciu pojedynkach trzykrotnie opuszczała klatkę jako wygrana. Jedna walka zakończyła się jej przegraną oraz jedna została uznana za nieodbytą. W minionych potyczkach pokonywała takie zawodniczki, jak chociażby Yanę Santos (14-8), Irene Aldanę (15-7), czy obecną posiadaczkę trofeum – Raquel Pennington (16-8).

Źródło: X/Dana White, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, PFL