Niepokonany Czeczen wciąż nie może doczekać się obiecanej walki o pas kategorii średniej. W ostrych słowach zwrócił się do głównego sternika UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Khamzat Chimaev (13-0) po ostatnim zwycięstwie nad Kamaru Usmanem, wciąż liczy na pojedynek o tytuł mistrzowski kategorii do 84 kg. Taką obietnicę dostał od prezesa największej organizacji MMA na świecie. Dana White mówił o tym w jednym z podcastów, przed galą UFC 294. Wygląda jednak na to, że jego zdanie w tym temacie nieco się zmieniło.

Wychowany na twardych zasadach “Borz”, nie zamierza jednak odpuszczać. W wywiadzie dla ESPN, w ostrych słowach skomentował zaistniałą sytuację:

Oni wszyscy już ze sobą walczyli, tylko ja zostałem. Niepokonany, niekwestionowany. 13-0. Obiecali mi, że po walce z Usmanem na pewno dostanę title shota. Wygrałem to starcie, nie wiem co się dzieje. Słyszałem, że Dana White mówił coś jak: “nie sądzę, żeby Khamzat był następny do walki o pas”. To jakieś bzdury, Człowieku. Jeśli coś mi obiecujesz, musisz odpowiedzieć za swoje słowa. Jestem gościem który zawsze bierze odpowiedzialność za słowa. Nie obchodzi mnie czy to jakiś prezydent czy ktoś w rodzaju króla, jeśli dajesz mi słowo – musisz za to odpowiedzieć. Dorastałem w takim przekonaniu, że jeśli nie umrzesz to musisz spróbować wziąć za nie odpowiedzialność. My tak robimy. Będę szczęśliwy mogąc odpowiedzieć za swoje słowa, że ich pozabijam. Więc zobaczymy. Może w Stanach jest inna mentalność, nie wiem. Będę zaskoczony jeśli tak się stanie. Jeśli ktoś zawalczy o tytuł i to nie będę ja. Zobaczymy, nie rozmawiałem z Daną, nie wiem co o tym myślą. W moim przekonaniu to powinienem być ja. Mówiłem, żeby pozwolili mi walczyć. Poprosiłem Huntera (Campbella, przyp. red.), żeby dał mi walkę na UFC 300. Zobaczymy co powiedzą.

Reprezentujący Szwecję zawodnik nie był widziany w klatce od października 2023 roku, pomimo tego, że w ostatnim czasie wielokrotnie wywoływał do tablicy swoich konkurentów. 

Zobacz także: „Może się popłacz” – Strickland i Du Plessis w medialnej scysji

Źródło: YouTube / ESPN MMA. Fot.: Instagram / Khamzat Chimaev, Cooper Neill / Zuffa LLC.