Weekendowy triumf Ilii Topurii nad Alexandrem Volkanovskim zapewnił mu również bardzo duży awans w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. „El Matador” momentalnie wszedł do ścisłej czołówki stawki.

W nocy z soboty na niedzielę byliśmy świadkami gali UFC 298, podczas której doszło do mistrzowskiego pojedynku pomiędzy Alexandrem Volkanovskim (26-4) oraz Ilią Topurią (15-0). Choć „The Great” dobrze prowadził walkę w pierwszej odsłonie, już w drugiej został złapany piekielnie mocnym ciosem, po którym od razu padł na matę. Tym samym poznaliśmy nowego czempiona w wadze piórkowej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, iż tak znaczący triumf przyniósł reprezentującemu barwy Gruzji i Hiszpanii zawodnikowi także ogromny awans w rankingu najlepszych fighterów bez podziału na dywizje. Topuria zameldował się na piątej lokacie, wyprzedzając wiele sław.

Zobacz także: Nowy mistrz wyróżniony! Rozdano bonusy po UFC 298

Na ten moment oczywiście zdecydowanie za wcześnie, by mówić o pierwszej obronie pasa. Topuria zapraszał jednak przedstawicieli globalnego potentata – na czele z Daną Whitem – do Hiszpanii, więc niewykluczone, iż kolejny start „El Matadora” rozegra się na Starym Kontynencie.

Źródło: ufc.com, fot. Chris Unger/Zuffa LLC