Będący nowym mistrzem wagi piórkowej Ilia Topuria mometalnie po sięgnięciu po pas zaprosił przedstawicieli UFC do swojego kraju – Hiszpanii. Ponadto, rzucił on także rękawice Conorowi McGregorowi, który nie przeszedł obok tego obojętnie…

W ostatni weekend byliśmy świadkami gali UFC 298, podczas której w main evencie doszło do potyczki o panowanie w kategorii piórkowej. Ostatecznie Ilia Topuria (15-0) udowodnił swoją wyższość nad Alexandrem Volkanovskim (26-4), brutalnie nokautując go już w drugiej rundzie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Tuż po walce, „El Matador” miał wiele do powiedzenia. Oprócz odniesienia się do zwycięstwa, wyjawił także, iż chciałby sprowadzić UFC do Hiszpanii. Jako potencjalnego oponenta wskazał byłego podwójnego mistrza – Conora McGregora (22-6).

(…)Dana [White], Hunter [Cambell] – czas na show. Pora zabrać UFC do Hiszpanii. Conor McGregor, jeśli nadal masz jaja, to będę na ciebie czekał w Hiszpanii.

zakończył wywiad w klatce nowy czempion.

Jak wiadomo, tego typu sytuacje to woda na młyn dla „Notoriousa”, który idealnie odnajduje się we wszelakich medialnych przepychankach. Obok tego wyzwania również nie przeszedł obojętnie, żartobliwie odpowiadając.

„Mam ogromne jaja. Posiadam czwórkę dzieci.”

Zobacz także: Ilia Topuria w TOP 5 najlepszych zawodników UFC bez podziału na dywizje

Takie zestawienie aktualnie wydaje się być wręcz niemożliwe do zorganizowania, głównie ze względu na wagę. Przy obecnej formie McGregor nawet nie myśli schodzić tak nisko – celuje raczej w wyższe kategorie. Poza tym nie wiadomo, kiedy w ogóle zamierza powrócić do rywalizacji.

Źródło: YouTube/UFC, Instagram/Conor McGregor, Instagram/ESPN MMA, Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, Getty Images