Dzisiaj w Zagrzebiu odbyła się gala FNC 3. W walce wieczoru Ivica Truscek (39-35) poddał znanego polskiej publiczności Vaso Bakocevica (40-20-1). Stawką tej walki był pas „BMF” organizacji Fight Nation Championship.

Pojedynek rozpoczął Bakocevic od niskiego kopnięcia po którym niemal od razu poszedł po obalenie, które zostało wybronione. Tą akcję przypłacił przyjęciem na gardę wysokiego kopnięcia. Po chwili znowu spróbował sprowadzenia walki do parteru, ale to ostatecznie Truscek zdobył bardziej dogodną płaszczyznę i zaczął obijać swojego rywala. Jednak na około minutę przed końcem rundy Vaso udało wstać po siatce jednak sam znalazł się w klinczu skąd jego rywal starał się go obalić. Po wybronieniu tej próby Vaso zainkasował niezwykle groźne wysokie kopnięcie po którym zanurkowało po nogi Trusceka. Jedna po raz kolejny wybronił on obalenia „Psychopaty”, i spróbował go poddać duszeniem gilotynowym. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale udało mu się zdobyć półgardę, którą utrzymał aż do sygnału kończącego tą rundę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na początku kolejnej rundy Vaso przestrzelił obrotowe kopnięcie. Chwile później Truscek zagonił rywala pod siatkę i ruszył po obalenie, które zostało wybronione, a w kontrze Vaso sam zdobył obalenie zdobywając plecy swojego rywala. Truscek z trudem wykręcił się z tej pozycji ale wylądował na plecach skąd Vaso szukał sposobu do powrotu do poprzedniej pozycji. Kiedy już prawie mu się udało Chorwat zrzucił rywala z pleców i sam zaczął obijać swojego rywala, który teraz sam znajdował się na plecach. Przez prawie dwie minuty z różnych pozycji obijał swojego rywala szukając sposobu na zakończenie pojedynku przed czasem. W pewnym momencie „Psychopata” chciał wyjść z aktualnej pozycji i sam być na górze. Jednak wpadł w poddanie gilotynowe, które szybko odklepał.

Zobacz także:Michał Andryszak pierwszym kopnięciem znokautował rywala na RWC 5 w Mrągowie [WIDEO]

źródło: Youtube