Joanna Jędrzejczyk i Weili Zhang po raz kolejny udowodniły, że w MMA chodzi głównie o szacunek. Pomimo wcześniejszej rywalizacji, teraz są w stanie normalnie się spotkać i wymienić kilka miłych słów. 

Pierwsza konfrontacja pomiedzy Joanną Jędrzejczyk (16-5) oraz Weili Zhang (23-3) miała miejsce w marcu 2020 roku. Obie zostawiły wtedy w klatce całe serce, rywalizując na pełnym tempie przez cały dystans. Ostatecznie wygrana padła łupem Chinki. Z uwagi na widowiskowość, pojedynek sam w sobie zapadł kibicom na długo w pamięci.

Do rewanżu doszło ponad dwa lata później. Tym razem Jędrzejczyk nie poradziła już sobie tak dobrze. Kapitalnie dysponowana Zhang posłała rywalkę na matę w drugiej odsłonie, ciężko ją nokautując. Po takim doświadczeniu Polka podjęła decyzję, że zawiesza rękawice na kołku.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Obie zawodniczki były obecne na niedawnym UFC 290, które rozgrywało się w Las Vegas. Pomimo wcześniejszych relacji, nadal dażą się sporym szacunkiem, co zostało uwiecznione na bardzo krótkim nagraniu.

Zobacz także: Mistrz „konfrontuje się” z Du Plessisem na UFC 290

Choć pierwsza polska mistrzyni UFC od pewnego czasu znajduje się na sportowej emeryturze, z jej wypowiedzi można czasami wywnioskować, iż momentami myśli o ewentualnym powrocie. Póki co brak jednak jakichkolwiek szczegółów, więc trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: Twitter/MMA Mania