Jedna z ikon organizacji UFC, obok Bruce’a Buffera i Dany White’a – Joe Rogan jest w tym biznesie niemalże od samego początku. Komentator wyjawił, kiedy zmuszony będzie odejść w UFC.

Najbardziej rozpoznawalny komentator sportowy – Joe Rogan rozpoczął pracę w UFC w 1997 roku. Początkowo zajmował się przeprowadzaniem wywiadów na backstage’u, po pojedynkach. Tę rolę wypełniał przez pięć lat, bowiem w 2002 roku awansował na komentatora. Jak wyjawił Joe, początkowo nie zarabiał ani grosza za komentowanie gal, co jednak mu się podobało, gdyż zależało mu wyłącznie na darmowych biletach na gale.

Organizacja UFC stale się rozwija, do zespołu dołączają nowe osoby, jednak trzy postacie stały się już na tyle kultowe, że zawsze będą kojarzone z największą promocją MMA na świecie – i odwrotnie. Są to, obok Rogana – Bruce Buffer oraz Dana White. I właśnie z tym ostatnim związany jest zapis w kontrakcie Rogana, który jasno wskazuje, kiedy będzie musiał opuścić stanowisko komentatora w UFC.

Jestem profesjonalnym fanem. Jeśli Dana White opuści UFC, ja również zniknę. Taki mam zapis w kontrakcie.

– powiedział 55-latek w swoim podcaście Joe Rogan Experience.

W marcu 2019 roku, White podpisał siedmioletni kontrakt z UFC. Oznacza to, że przynajmniej do 2026, obaj pozostaną na swoich miejscach.

źródło: Joe Rogan Experience podcast

Zobacz także: Eddie Alvarez oficjalnie zakończył współpracę z ONE Championship

Materiał powstał we współpracy z partnerem