Kamaru Usman twierdzi, że nadal jest najlepszym zawodnikiem wagi półśredniej w UFC i uważa, iż Leon Edwards doskonale o tym wie.

Kamaru Usman (20-2) na gali UFC 278 po raz drugi zmierzył się z Leonem Edwardsem (20-3). „Rocky” w piątej rundzie znokautował Amerykanina i tym samym zdobył pas mistrzowski UFC w wadze półśredniej. Od razu stało się jasne, że obaj zawodnicy muszą zmierzyć się ze sobą po raz trzeci.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Usman uważa, iż Leon Edwards zdaje sobie sprawę, że to właśnie Amerykanin wciąż jest najlepszym zawodnikiem w kategorii półśredniej.

Myślę, że jest tak jak powiedziałeś, każdy naprawdę stawia swoją tożsamość wokół bycia mistrzem. Kiedy chciałem zostać mistrzem i pracować, aby być mistrzem, mentalnie to jest coś, co powiedziałem sobie, że nigdy nie chcę robić. Dla mnie nie chodzi o pas. To praca, którą wkładam każdego dnia, aby tam dotrzeć, która czyni mnie mistrzem wewnątrz. Wiem, że jestem najlepszym półśrednim na świecie. Szczerze mówiąc, myślę, że jestem najlepszym zawodnikiem w wadze półśredniej. Jestem mistrzem. Wciąż jestem mistrzem w mojej głowie. Świat wie, kto jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Leon też to wie.

stwierdził Usman.

Celem dla Usmana jest pokonanie Edwardsa w 2023 roku w Wielkiej Brytanii i udowodnienie, że nadal jest numerem jeden na świecie.

źródło: YouTube.com/TMZ Sports

Materiał powstał we współpracy z partnerem