Pojedynek na UFC 302 może być ostatnim w zawodowej karierze Dustina Poiriera? Choć „Diament” nie podjął jeszcze oficjalnej decyzji, nie wyklucza takiej możliwości.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nazwisko Dustina Poiriera (30-8) w światowym MMA od dawna jest prawdziwą marką. Amerykanin tylko w samym UFC stoczył już 30. walk, od lat utrzymując się na topie. Teraz 35-latek ponownie stanie przed szansą sięgnięcia po regularne trofeum. Podczas 302. edycji stanie w szranki z Islamem Makhachevem (25-1). Właśnie zaprezentowano także oficjalny plakat tego wydarzenia.

Czy czerwcowa konfrontacja będzie ostatnią w profesjonalnej karierze Poiriera? Cóż, niejednokrotnie wspominał on już o potencjalnym przejściu na sportową emeryturę, więc nadal bierze taką opcję pod uwagę. Mimo wszystko szczerze przyznaje, iż nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Mam wiele spraw, które są ciągle odkładane tylko po to, żebym mógł podążać za marzeniami. Rywalizuję od 18 lat, chcę zostać mistrzem świata, a później cieszyć się życiem, wiesz? (…) To może być moja ostatnia walka. Nie podjąłem jeszcze końcowej decyzji, natomiast może się tak wydarzyć. Wielokrotnie mówiłem już, że nadal mam spory zapał i mogę pokonywać tych młodych zawodników – zresztą dopiero co tego dokonałem. Nie wiem ile jeszcze będę w stanie poświęcać się temu sportowi, bo nie jest to darmowa przejażdżka. 

powiedział, goszcząc na kanale Fight Bananas.

Zobacz także: „Gamer” nawołuje do Oliveiry: „Będę gotowy!”

Poirier na przestrzeni tych wszystkich lat dzielił oktagon z absolutnie topowymi fighterami. W swoim rekordzie ma potyczki z takimi sławami, jak Conor McGregor (22-6), Khabib Nurmagomedov (29-0), Justin Gaethje (25-5), Charles Oliveira (34-9), Max Holloway (26-7), czy chociażby Anthony Pettis (25-14).

Źródło: YouTube/Fight Bananas, fot. Chris Unger/Zuffa LLC