Mamed Khalidov szuka wyzwań, a te najbardziej nieoczekiwane mogą okazać się najciekawszymi. Jest jedno zestawienie, które może rozpalić wyobraźnię kibiców.

Postaci Mameda Khalidova (37-8-2) nie trzeba przedstawiać nawet w osiedlowym warzywniaku, natomiast zawodnik, który chciałby i ma realną szansę na pojedynek z legendą to również duża persona w sportach uderzanych. Mowa o Mateuszu Kubiszynie (1-1), który stoczył już walkę na zasadach MMA z innym zawodnikiem KSW – Damianem Janikowskim (9-5). Przegrał to starcie po decyzji sędziów, nie dając się poddać medaliście olimpijskiemu w zapasach. „Don Diego” jest znany głównie z walk na gołe pięści i ma status niepokonanego w tej formule, a w miniony weekend obronił pas federacji Gromda, deklasując swojego rywala.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W rozmowie po walce dla kanału TVreklama wyznał, że chciałby stoczyć walkę z Khalidovem. Biorąc pod uwagę rozpoznawalność i poziom sportowy, zestawienie dwóch światów mogłoby okazać się hitem, o ile panowie spotkaliby się w formule innej niż MMA z racji na małe doświadczenie “Don Diego”.

Jak dla mnie, to właśnie walki z takimi ikonami sportu, ikonami MMA, no może niekoniecznie w formule MMA, właśnie jak Mamed Khalidov, czy choćby nawet Janek Błachowicz, to są takie dla mnie spełnienia marzeń i ja wiem, że generalnie, czy to freakfighty, czy inne federacje, są w stanie takie rzeczy zrealizować, Wiem o tym, że może mierzę bardzo wysoko, ale po to są marzenia, żeby je spełniać i mam nadzieję, że kiedyś to się spełni, więc czemu nie. Akurat Mamed tez mówił swego czasu, że mógłby zawalczyć powiedzmy w innej formule niż MMA, z jakimś prawdziwym sportowcem, więc Mamed, z szacunku do ciebie, marzę o tym, żeby z tobą zawalczyć kiedyś.

odpowiedział.

Zobacz także: Charyzma, której się nie kupi” Komentator KSW o Khalidovie

Kubiszyn wywodzi się z kickboxingu, w którym jest mistrzem świata federacji WAKO, a w formule walk na gołe pięści ma rekord 8-0. Na co dzień łączy treningi z pracą zawodowego strażaka.

Źródło: YouTube/TVreklama, fot: Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK, P.Pedziszewski