W 2019 roku premierę miał film Macieja Kawulskiego, którego jedną z głównych postaci zagrała legenda MMA – Mamed Khalidov. Ciekawostki z życia aktorskiego gwiazdy wszechstylowej walki wręcz wyjawił Dominik Durniat, czyli wieloletni pracownik KSW.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Niespełna 5 lat temu podczas premiery filmu „Underdog” w reżyserii współwłaściciela KSW, nikogo nie zdziwiła rola, jaką odgrywał ówczesny dominator kategorii średniej, bowiem wcielił się on w rolę profesjonalnego zawodnika sportów walki. Mamed Khalidov (37-8-2) w momencie premiery filmu był po dwóch porażkach z Tomaszem Narkunem (19-6). O tym, jakim człowiekiem poza klatką jest Polak, opowiedział Dominik Durniat, który pomagał przy realizacji filmu. Był on odpowiedzialny m.in. za scenariusz walki, którą toczyli aktorzy, w tym Khalidov. Podzielił się tym będąc gościem na kanale Mój Świat.

On jest naturalnym talentem do takich rzeczy. To widać po jego social mediach, jak włącza się kamera, to Mamed od razu wie, co zagrać, pomijam, że w filmie, ale to autentycznie jest osoba, tak jak rozmawialiśmy, to się ma, nie będzie już nigdy drugiego Mameda. Ludzie go kochają takiego, jakim jest. On ma niezwykły naturalny dar do tego, żeby igrać z fanem, kamerą. Czasem potrafi tylko spojrzeć albo puścić oczko tak, że 300 tysięcy ludzi to zobaczy i mówią “ale świetny film”. To jest niesamowite, to jest ta charyzma, której się nie kupi.

– wyjaśnił.

Zobacz także: Narkun błyskawicznie zwyciężył na SBS 4 i zrobił McGregor walk.

To nie jedyny dorobek aktorski Khalidova, który m.in. w 2017 roku zagrał swoją postać w filmie dokumentalnym „Moja walka. Mamed Khalidov”. Ta produkcja na Youtube osiągnęła niespełna 2 miliony wyświetleń.

Źródło: YouTube/Mój Świat, fot: Instagram/ Dominik Durniat, materiały prasowe KSW i Underdog