Po niesamowicie udanem karierze amatorskiej, Magdalena Czaban przygotowuje się do pierwszego, zawodowego startu. Obecnie znajduje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma okazję dzielić matę z gwiazdami światowego formatu. 

Magdalena Czaban przez lata brała udział w amatorskich zawodach różnej rangi – od bardziej lokalnych wydarzeń, aż po eventy, w mierzyła się z zawodniczkami z całego globu. Na swoim koncie ma liczne sukcesy, w tym także medale Mistrzostw Świata, czy Europy – głównie te złote.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jakiś czas temu podjęła decyzję, iż pora przejść na zawodowstwo i związała się z organizacją Cave MMA. Debiut ma mieć miejsce już niebawem. Część okresu przygotowawczego spędziła w USA, a dokładniej w klubie 10th Planet Austin. W swoich mediach społecznościowych pochwaliła się, iż miała okazję trenować także z byłym podwójnym czempionem UFC – Henrym Cejudo (16-3).

„Seminarium z tym Panem nie było planowane na mój pierwszy camp w Stanach. Ale jedną z rzeczy, których się uczę, to że warto korzystać z okazji, które się pojawiają. Mam nadzieję, że to nie ostatni trening z Henrym Cejudo, który jest najlepszym przykładem, że nie trzeba mieć super warunków fizycznych, żeby zostać mistrzem UFC.”

Zobacz także: Ion Surdu zawalczy na gali OKTAGON 51!

Źródło: Instagram/Magdalena Czaban