Niedawny zawodnik organizacji FEN – Kirill Kornilov zwyciężył na gali RCC 9 z byłym figherem KSW – Wagnerem Prado po dość wyrównanej walce.

W klatce organizacji RCC spotkali się Kirill KornilovWagnerem Prado. Rosjanin zwyciężył z Brazylijczykiem jednogłośną decyzją sędziów, choć pojedynek należał do bardzo wyrównanych.

W pierwszej rundzie inicjatywa w większości leżała po stronie Kornilova. Prado wkładał całą moc we wszystkie wyprowadzane ciosy, jednak szybki jeszcze na nogach przeciwnik sprawnie unikał ciosów i doskonale kontrował ze wstecznego prostymi, rozbijając obronę bądź jej brak, Brazylijczyka. „Kocioł” szukał nawet sprowadzenia, czym stracił sporo sił, gdyż płaszczyzna zapaśnicza nigdy nie była jego mocną stroną. Pod siatką, Prado trafił oponenta dobrą akcją, lecz stracił równowagę, wyprowadzając zamachowego sierpa. Rosjanin natomiast wyraźnie odczuł uderzenie Wagnera. W drugiej rundzie, bardzo wyrównanej, w zasadzie niewiele się działo. Prado napierał obszernymi ciosami, a Rosjanin próbował kontrować i trafiał co jakiś czas ciosami prostymi. Presja należała w dużej mierze do Brazylijczyka, ale celność ciosów i ich impact leżały po stronie Rosjanina, dlatego prawdopodobnie to jemu została przyznana ta odsłona pojedynku. W ostatniej rundzie, zadziwiająco dobrze wyglądał Prado, który na charakterze był w stanie mocno zagrozić rywalowi. Rosjanin zdawał się być bardziej wycieńczony od swojego rywala, zbierał sporo cepów i obszernych sierpów nadchodzących ze strony Brazylijczyka. Kornilov jednak ustał i sam starał się odpowiadać, ale wyraźnie nie miał wystarczająco paliwa, aby zapisać tę rundę na kartach sędziowskich na swoją korzyść.

Dla Kirilla Kornilova to dziewiąta wygrana walka. Do tej pory, Rosjanin nie przegrał żadnego starcia, jedno natomiast remisując. Wagner Prado ostatnią wygraną odniósł w 2018 roku, na KSW z Łukaszem Parobcem.

Zobacz także: Doniesienia: Sean O’Malley zmierzy się z Louisem Smolką na UFC 264

Transmisję całej gali i opisaną wyżej walkę można zobaczyć tutaj: