Od lat bezapelacyjnie w topie krajowych klubów MMA. Nie da się opowiedzieć o polskich sportach walki i pominąć tę nazwę – Ankos MMA pod wodzą trenera Andrzeja Kościelskiego zgarnia tytuł KLUBU ROKU w plebiscycie redakcji InTheCage NAJ2022! W tym roku przyznajemy również jedno dodatkowe – ale bardzo zasłużone – wyróżnienie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nie da się ukryć, że każdy fan sportów walki w Polsce musi znać nazwę poznańskiego klubu, który wywodzi swoją chlubną historię z zapasów, a obecnie jest miejscem gromadzącym zawodników mieszanych sztuk walki nie tylko z samej stolicy Wielkopolski czy okolic. Do Ankos MMA przyjeżdżają regularnie fighterzy z innych, również zagranicznych klubów, aby sparować i szlifować umiejętności pod czujnym okiem trenera Andrzeja Kościelskiego.

Godne wspomnienia osiągnięcia klubu w 2022 roku to m.in.:
– zdobycie pasa FEN przez Michał Andryszak (waga ciężka) i trzy wygrane w tym roku
– zdobycie pasa FEN przez Piotra Kuberskiego (waga średnia)
– 2 obrony pasa FEN przez Cezarego Oleksiejczuka (waga półśrednia)
– debiut i wygrana w PFL Marcina Wójcika (waga półciężka)
– wygrana Marcin Tybury w UFC (waga ciężka)
– wygrana Marcina Helda na PFL (waga lekka)
– 2 wygrane Michała Oleksiejczuka w UFC (waga średnia)
– 2 wygrane Dawida Śmiełowskiego w KSW (waga piórkowa)
– wygrane m.in. Macieja Kazieczki, Klaudii Syguły, Bartosza Szewczyka, Mateusza Olecha, Konrada Furmanka.

Nie można też zapomnieć o zapleczu młodych wilków, jakich szkoli Ankos MMA, odnoszących sukcesy na zawodach amatorskich.

Z kolei wyróżnienie w kategorii KLUB ROKU #NAJ2022 wędruje do niesamowicie rozwijającego się gymu Octopus Łódź,w którym króluje niepodzielnie trener Dawid Pepłowski.

W ostatnich miesiącach z ogromnym podziwem śledziliśmy kolejne sukcesy zawodników, którzy reprezentują „Łódzką Ośmiornicę”. Wielkie wrażenie robi na nas także to, jak bardzo zżytą i ufającą sobie ekipę stanowią zawodnicy i trenerzy Octopusa. Trzeba przyznać, że klub ten jest na najlepszej drodze do zdetronizowania „starych wyjadaczy” w branży. W naszym plebiscycie Ocopus Łódź otarł się dosłownie o zwycięstwo już w 2022 r.

Gratulujemy trenerowi Pepłowskiemu odniesionych już sukcesów, w tym wygranych title shotów w KSW przez Adriana Bartosińskiego, Pawła Pawlaka i Zuriko Jojuę.

Zobacz także: NAJ2021 POLSKA – zwycięzcy i wyróżnienia

Jutro ogłosimy zwycięzcę w kategorii GALA ROKU. Stay tuned!

Materiał powstał we współpracy z partnerem