Interesujący pojedynek w kategorii koguciej uświetni zaplanowane na 11 marca wydarzenie UFC. Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych grupy menadżerskiej reprezentującej interesy Kylera Phillipsa, zmierzy się on z doświadczonym Raphaelem Assuncao.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kyler Phillips (10-2) dołączył do największej organizacji MMA na świecie w 2020, i jak dotąd zdążył wejść do tamtejszego oktagonu pięciokrotnie. Cztery z tych starć kończyły się jego zwycięstwami. Jedynym zawodnikiem, który był w stanie go tam zatrzymać, jest Raulian Paiva (21-5). Po równej walce w lipcu minionego roku, sędziowie wskazali większościowy triumf dla Brazylijczyka. Zdążył się już jednak po tym podnieść, pokonując następnie przed czasem Marcelo Rojo (16-9). Teraz dowiadujemy się, iż szansę na poprawienie bilansu otrzyma w marcu.

Zobacz także: AJ McKee po zwycięstwie na sylwestrowej gali w Japonii ma ochotę zawalczyć o pas organizacji Rizin

Naprzeciw niego w klatce stanie mający na koncie ponad 35. zawodowych startów, Raphael Assuncao (27-9). Podejdzie on do rywalizacji po wygranej zdobytej w październiku zeszłego roku. W połowie przywołanego miesiąca skrzyżował on rękawice z Victorem Henrym (22-6) i przewalczywszy pełny dystans, finalnie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Wrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej serii czterech przegranych.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: Twitter/TeamIridiumISA