Choć miała już okazję komentować gale z cyklu Dana White’s Contender Series, będzie to jej debiut jako komentatorki UFC. Mowa oczywiście o Laurze Sanko, która od wielu lat współpracuje z największą promocją MMA na świecie.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna gala UFC. Amerykańska promocja ponownie zawita do Apex Center. Poza nietypowymi godzinami rozpoczęcia transmisji (dostosowanymi pod rynek azjatycki), fanów czeka kolejna, dość istotna nowość – za mikrofonem zadebiutuje w roli komentatora Laura Sanko. Nie będzie to jej pierwszy występ jako komentatorki, gdyż miała już okazję sprawdzać się w tej roli podczas gal z cyklu Dana White’s Contender Series, będzie to natomiast pierwszy raz, kiedy skomentuje galę UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Co ważne, nie będzie to pierwsza kobieca komentatorka w historii UFC, jak błędnie podaje większość portali. Nie zapominajmy, że to Kathy Long skomentowała jako pierwsza galę… UFC 1 w 1993 roku!

Sanko w skromnych słowach wyraziła ogromną radość po usłyszeniu informacji o swoim debiucie w roli komentatorki UFC.

Kolejny krok naprzód i dołączenie do załogi komentatorskiej UFC zawsze było moim celem, odkąd zaczęłam tę karierę. To dla mnie zaszczyt dołączyć do Kathy Long, która 30 lat temu skomentowała UFC 1. Uważam, że to dla mnie ogromny przywilej, aby być częścią teamu komentatorskiego i pracować głosem dla naszych wspaniałych fanów, relacjonować sztukę zawodniczą każdego zawodnika oraz zawodniczki, którzy postawią stopę w oktagonie UFC.

Z całą pewnością, dotychczasowymi występami za mikrofonem na mniejszych wydarzeniach, Laura Sanko zasłużyła na taką szansę. Reporterka już w sobotę będzie miała okazję skomentować starcie Marcina Tybury z Blagoyem Ivanovem. Main eventem gali UFC Vegas 68 będzie odroczone w czasie spotkanie Derricka Lewisa z Sergeyem Spivaciem.

Zobacz także: UFC Vegas 68 z udziałem Marcina Tybury – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

źródło: bjpenn.com