Brazylijczyk miał pierwotnie skrzyżować rękawice na gali zaplanowanej na 9 kwietnia z Imnailem Gamzatkhanovem. Jak jednak czytamy w mediach społecznościowych organizacji, Rosjanin nie będzie w stanie przystąpić do tego pojedynku, a na jego miejsce wejdzie Łukasz Kopera.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ACA MMA (@aca_mma)

Herdeson Batista (14-5) swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu minionego roku. Na wydarzeniu z numerem 115 zmierzył się z Mukhamedem Kokovem (16-6), jednakże nie był w stanie wystarczająco mocno mu się przeciwstawić, ostatecznie jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię dwóch wygranych.

Łukasz Kopera natomiast legitymuje się zawodowym rekordem 10-4. Po raz ostatni zameldował się w klatce, w listopadzie 2020, kiedy to stanął w szranki z Michaelem Rirschem (9-4-1). Pojedynek ten trwał pełny dystans i po piętnastu minutach walki okazało się, że to Polak zrobił więcej, by wyjść z niego jako triumfator. Czy uda się mu sięgnąć po drugie zwycięstwo z kolei? O tym przekonamy się już w najbliższy piątek.

Źródło: Instagram/ACA MMA