Na Łukasza Siwca czeka niełatwe zadanie w debiucie dla organizacji OKTAGON MMA. Polak podejmie zaprawionego w bojach Davida Kozmę w pierwszej walce turniejowej.

Organizacja OKTAGON MMA ogłosiła za pomocą mediów społecznościowych pojedynek polskiego zawodnika – Łukasza Siwca. Aktualny mistrz Babilon MMA podejmie niebywale doświadczonego Davida Kozmę.

Pojedynek polsko-czeski odbędzie się 4 marca na gali w Ostrawie. To pierwszy etap turnieju, w którego całej puli znajduje się milion euro.

David Kozma to były mistrz organizacji OKTAGON MMA. Czech pas zdobywał w 2018 roku, po czym zaliczył aż pięć udanych obron. Trofeum sensacyjnie stracił pod koniec zeszłego roku, kiedy został znokautowany przez Kaika Brito w trzeciej rundzie.

Siwiec legitymuje się aktualnie serią czterech zwycięstw. Polak jedynej porażki doznał w walce z Tymoteuszem Łopaczykiem, z którym miał niebawem stanąć do rewanżu na jednej z kolejnych gal promocji Babilon MMA. Łopaczyk zmuszony był jednak wycofać się z pojedynku z powodu złamanej ręki – co otworzyło przed Siwcem furtkę do wzięcia udziału w turnieju czeskiej organizacji. W ostatnim pojedynku, Siwiec pokonał Konrada Rusińskiego, tym samym zdobywając wakujący pas mistrzowski Babilonu.

Zobacz także: Ion Surdu wystąpi w turnieju organizacji OKTAGON MMA o milion euro

źródło: OKTAGON MMA / Facebook