Marcin Prachnio właśnie przeszedł do historii UFC. Jego występ na gali UFC Vegas 69 został zauważony przez fanów MMA na całym świecie. Polak wypunktował rywala na dystansie trzech rund przy pomocy piekielnych kopnięć, które odebrały rywalowi wolę walki. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wczorajszej nocy Marcin Prachnio po raz kolejny udowodnił, że nie wolno go skreślać. Zestawiony z poteżnie bijącym Williamem Knightem Polak nie był faworytem starcia na UFC Vegas 69. Tymczasem Amerykanin od pierwszych chwil pokazał brak pomysłu na to, jak zwyciężyć, a Prachnio szybko przejął inicjatywę w oktagonie. Jak pokazują statystyki, „Knightmare” zdołał zadać zaledwie 8 znaczących ciosów w ciągu całej walki. Z kolei Marcin „wykopał” sobie wygraną. Jego piekielne low kicki wytrącały co chwilę Knighta z równowagi (dosłownie i w przenośni).

Jak się okazuje, Polak zadał 63 celne kopnięcia. Tym samym pobił rekord UFC w wadze półciężkiej na największą liczbę kopnięć w jednej, 3-rundowej walce.

Zobacz także: UFC Vegas 69: Andrade vs. Blanchfield – wyniki gali z udziałem Marcina Prachni

Polak porządnie obił sobie także własną nogę, ale jak powiedział w wywiadzie po walce, nie czuł w ogóle bólu i jest przekonany, że nie doszło do żadnej poważniejszej kontuzji.

https://twitter.com/ufc/status/1627113856056324099

źródło: Twitter/ESPN