Czy to możliwe, że Conor McGregor – ledwie wróciwszy do UFC – znów rozstawia wszystkich po kątach i wprowadza swoje porządki? W internecie rozgorzała właśnie dyskusja o tym, jak wielki wpływ na skład drużyn w programie TUF 31 ma niepokorny Irlandczyk. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, że trzech zawodników, którzy mieli wziąć udział w The Ultimate Fighter 31, prawdopodobnie zostało usuniętych z rozpiski po to, aby umożliwić występ… znajomym Conora McGregora (22-6). Irlandczyk będzie jednym z trenerów w kolejnej edycji TUFa, a drużynę przeciwną poprowadzi aktualny numer 5 dywizji lekkiej, Michael Chandler (23-8). Zdjęcia do programu już ruszyły. Premierowy odcinek nowej serii zobaczymy na ESPN 30 maja, a ostatni 15 sierpnia. Tradycyjnie także sami trenerzy zmierzą się ze sobą w walce, ale daty tego starcia jeszcze nie znamy.

Można stwierdzić, że tam, gdzie pojawia się „The Notorious”, tam musi dojść do jakichś kontrowersji. Jedna z nich właśnie wybuchła i nabiera rozgłosu. Otóż – chwilę po tym, jak MMA Orbit przedstawił na Twitterze skład zawodników TUF 31, podniosły się głosy, iż z rozpiski wypadli trzej zawodnicy, a zastąpić ich mają osoby „wciśnięte” do programu przez Irlandczyka.

https://twitter.com/mma_orbit/status/1626541519741022210?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1626631840827318273%7Ctwgr%5Eb95c7a8ec87d6388b621a857a0eab459ffb2297b%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bjpenn.com%2Fmma-news%2Fufc%2Fthree-fighters-slated-to-compete-on-tuf-31-have-been-pulled-to-make-room-for-conor-mcgregors-handpicked-contestants%2F

Danny Rubenstein, znany manager i insider MMA, rozpętał burzę, komentując ten wpis następująco:

“Ken Cross, Mitch Ramirez oraz Brandon Jenkins zostali usunięci aby zrobić miejsce dla trzech gości od Conora”.

Zawtórował mu Nolan King z MMA Junkie:

„TUF 31 dopiero się zaczął, a już zaczyna być nieprzyjemnie dla niekórych z obsady. Po ponad tygodniu spędzonym w izolacji i osobnych pokojach, niektórzy zawodnicy dowiedzieli się, że jednak nie wezmą udziału w programie. Oczywiście, zmiany zawsze mogą się wydarzyć, ale do tego doszło akurat po tym, jak trenerem jednej z drużyn został wybrany Conor.”

UFC nie ogłosiło jeszcze pełnych składów drużyn. Nie znamy również nazwisk osób, które zostały wprowadzone do programu rzekomo z powodu nacisków McGregora. On sam szybko zaprzeczył tym doniesieniom, aby następnie usunąć swój wpis na ten temat:

„Nie prawda. Znam tylko jednego gościa w tym programie i on dostał się tam sam, a dziś został zestawiony z topowym rywalem. O nic nie prosiłem, niczego nie wymagałem, a już na pewno nie sprawiłem, że kogoś usunięto. Próbuję po prostu samemu wrócić do gry, zatem od**erdol się!”

napisał.

Cóż… znająć pozycję Conora w UFC i jego determinację w osiąganiu zamierzonych celów, można mieć wątpliwości co do przebiegu wydarzeń.

Czy, Twoim zdaniem, Conor wcisnął swoich kolegów do programu TUF 31?
×

źródło: BJ Penn