Mistrz kategorii lekkiej KSW – Marian Ziółkowski zabrał głos za pośrednictwem Instagrama w kwestii swojego kolejnego rywala. Wyjawił także wstępną, możliwą datę powrotu do okrągłej klatki największej polskiej organizacji MMA.

Czyniący niebywały progres z walki na walkę, Marian Ziółkowski opublikował wpis na Instagramie zachęcający mistrza niższej dywizji wagowej – Daniela Torresa do stoczenia z nim pojedynku. „Tucanao” w niedalekiej przeszłości wyrażał zainteresowanie takim właśnie starciem i możliwością zdobycia drugiego pasa mistrzowskiego.

 „Wygląda na to, że przed grudniem nie ma co liczyć na walkę z Borysem, więc na myśl przychodzi mi zawodnik, który sam deklarował, że bardzo chce walki ze mną. Mistrz KSW. Daniel Torres. Będę gotów na sierpień/wrzesień. Zróbmy walkę dwóch mistrzów 👊🏻 #champvschamp

Brazylijczyk, mieszkający obecnie i reprezentujący Austrię pas mistrzowski zdobył stosunkowo niedawno, zaskakująco nokautując Salahdine’a Parnasse’a w pierwszej rundzie walki. Zarząd organizacji KSW nieoficjalnie wielokrotnie powtarzał o zorganizowaniu natychmiastowego rewanżu pomiędzy Torresem a Francuzem. Z racji jednak kontuzji, której nabawił się Borys Mańkowski, który był kolejnym w kolejce do Mariana pretendentem – być może szefostwo największej polskiej organizacji MMA zdecyduje się zestawić walkę pomiędzy dwoma mistrzami.

„Golden Boy” ostatni raz w klatce widziany był podczas gali KSW 60, gdzie zdeklasował Macieja Kazieczkę, finalnie dusząc poznaniaka w drugiej rundzie.

Zobacz także: Ali Abdelaziz stawia warunek Colby’emu Covingtonowi, który musi spełnić, aby otrzymać rewanż z Usmanem

źródło: Instagram Mariana Ziółkowskiego