Co zrobił Justin Gaethje w walce o regularny pas mistrzowski podczas main eventu na UFC 254? Zdaniem niektórych zawodników… nic! Postawa tymczasowego mistrza spotkała się z krytyką ze strony m.in. Nate’a Diaza i Conora McGregora.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podczas wczorajszej gali UFC 254 w Abu Dhabi, mistrz wagi lekkiej, Khabib Nurmagomedov, po raz trzeci obronił swój tytuł i ogłosił zakończenie kariery, pozostając niepokonanym (29-0). „Orzeł” nie pozostawił żadnych wątpliwości co do poziomu, jaki reprezentuje, dominując Justina Gaethje i poddając go w drugiej rundzie starcia.

Łatwość, z jaką Khabib obalał rywala i utrzymywał go na macie, zrobiła wielkie wrażenie na oglądających galę. Niektórzy z nich, tacy jak Nate Diaz czy Conor McGregor, skoncentrowali się zatem na krytyce umiejętności zapaśniczych i parterowych Gaethje.

„Biały pas”

rzucił zniesmaczony Diaz i dodał:

„Żaden z tych gości nie zna się na Jiu Jitsu
Poirier
Gaethje
McGregor
Nie kupuję tego, w przeciwieństwie do was wszystkich.”

Swoje trzy grosze dołożyła także Conor McGregor, który najpierw stwierdził, że poziom, jaki zaprezentował w walce mistrzowskiej Justin, był żenujący, a następnie (swoim zwyczajem) usunął wpis z Twittera:

„Dustin cię znokautował. Twoje zapasy/grappling i ogólny strach przed przyjęciem właściwej pozycji w walce był dziś żenujący, Justin.”

A jak Wy odebraliście walkę Khabiba z Gaethje?

Zobacz także: „Dziękuję za wszystko, Tato” – Khabib Nurmagomedov po zwycięstwie na UFC 254