Oficjalnie: Dominick Cruz vs. John Lineker dodane do rozpiski UFC 233 w Anaheim

91
źródło: twitter

Organizacja co tydzień ogłasza kolejne starcia na swoje przyszłoroczne wydarzenia. Na pierwszą numerowaną galę w 2019 roku UFC dodało świetne zestawienie w wadze koguciej. Będzie to walka pomiędzy powracającym Dominickiem Cruzem (22-2) a Johnem Linekerem (31-8).

„The Dominator” jest byłym dwukrotnym mistrzem UFC w dywizji do 61 kilogramów. Był również czempionem WEC, po rozwiązaniu organizacji przeszedł do Ultimate Fighting Championship. Niestety największym problemem dla Amerykanina okazały się kontuzje. To przez nie musiał zwakować swój pas. Do regularnych startów powrócił w 2016 roku. Odzyskał wtedy swoje trofeum pokonując przez niejednogłośną decyzję T.J. Dillashawa (16-3). Na UFC 207 roku znowu utracił tyuł czempiona, ale tym razem złoto odebrał mu po świetnej potyczce Cody Garbrandt (11-2).

Niestety po tym pojedynku znów odezwały się u niego problemy ze zdrowiem przez , które musiał pauzować kolejne 2 lata. Bez wątpienia Dominick Cruz jest jednym z najlepszych zawodników tej kategorii, jacy kiedykolwiek walczyli w oktagonie UFC. Jego fenomenalna praca nóg oraz poczucie dystansu sprawiało problem wielu wybitnym zawodnikom. Mimo fenomenalnej stójki wielu zapomina, że jest to przede wszystkim fantastyczny zapaśnik, który idealnie zaadaptował swoje umiejętności pod mieszane sztuki walki.


John Lineker na początku swojej kariery był zawodnikiem wagi koguciej, jednak w momencie debiutu w UFC przeszedł do dywizji muszej, gdzie stoczył wiele prawdziwych wojen. Jednak po wielu latach zaczął mieć problemy ze zrobieniem wymaganego limitu wagowego i postanowił wrócić do swojej dawnej kategorii. Obecnie posiada passę dwóch zwycięstw z rzędu.W ostatnim boju znokautował Briana Kellehera (19-9). „Kamienne Pięści” prezentuje bardzo widowiskowy styl, w którym głównie skupia na stójkowych wymianach.

Będzie to z pewnością widowiskowe i emocjonujące starcie na szczycie wagi koguciej. Gala UFC 233 odbędzie się 26 stycznia w Anaheim.

 

źródło: mmajunkie.com