Bardzo utytułowany Kyoji Horiguchi wraca do klatki Bellator MMA. Jak czytamy w mediach społecznościowych organizacji, już trzeciego grudnia stanie w szranki z tamtejszym czempionem – Sergio Pettisem. 

Kyoji Horiguchi (29-3) w swojej dotychczasowej karierze występował już chociażby w UFC. Ostatnimi czasy rozgościł się jednak w japońskim RIZIN, gdzie w minionym pojedynku sięgnął po mistrzowskie trofeum. Miało to miejsce w grudniu zeszłego roku, kiedy to już w inauguracyjnej odsłonie odprawił ciosami Kaia Asakurę (18-3), odpłacając mu się tym samym za wcześniejszą porażkę. W przeszłości miał już okazję jednokrotnie wystąpić w Bellator MMA, dzięki wypożyczeniu. Podjął wtedy ówczesnego czempiona – Darriona Caldwella (14-5) i nie mając większych kłopotów, finalnie wypunktował na pełnym dystansie.

Sergio Pettis (21-5) póki co pod szyldem prowadzonej przez Scotta Cokera organizacji stoczył trzy boje, za każdym razem odnosząc sukces. W swoim ostatnim starciu stanął w szranki z Juanem Archuletą (25-3). Zawodnicy przewalczyli wtedy pełny, 25-minutowy dystans, po którym sędziowie wskazali jednogłośnie zwycięstwo młodszego brata Anthony’ego, dzięki czemu mógł się cieszyć ze zdobycia mistrzowskiego pasa.

Źródło: Twitter/Bellator MMA