Według informacji MMA Fighting, dwóch niepokonanych i niesamowicie efektownie walczących zawodników skrzyżuje swoje rękawice podczas styczniowego wydarzenia UFC 270. Mowa tutaj o występującym pod flagą Rosji, Movsarze Evloevie, a także Ilii Topurii. 

270. edycja, wyprodukowana pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie, podczas której dojdzie do unifikacji pasów mistrzowskich w królewskiej kategorii, rozegra się 22 stycznia w hali Honda Center, w Anaheim. Według ustaleń zagranicznego portalu, miejsce wtedy będzie miała potyczka Movsara Evloeva (15-0) wraz z Ilią Topurią (11-0). Zarówno jeden, jak i drugi uznawani są za przyszłe gwiazdy naprawdę sporego formatu, co może być gwarantem dużych emocji.

Zobacz także: Mistrzowski pojedynek Francis Ngannou vs. Ciryl Gane planowany na UFC 270

Evloev póki co zaliczył pięć występów w amerykańskim gigancie. Jak łatwo się domyślić, zerkając w jego rekord, wszystkie zakończyły się dla niego sukcesem. Po raz ostatni widziany był w akcji, podczas czerwcowej gali z numerem 263. Stanął wtedy w szranki z Hakeemem Dawodu (12-2-1) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Do UFC przeszedł z M-1 Challenge, gdzie dzierżył nawet mistrzowskie trofeum. Obecnie zajmuje 13. lokatę w oficjalnym rankingu kategorii do 66 kilogramów.

Topuria zaś w globalnym potentacie występował dotychczas trzykrotnie. Swój ostatni bój stoczył na bardzo medialnym wydarzeniu – UFC 264, gdzie zmierzył się z Ryanem Hallem (8-2), który najbardziej zasłynął z tego, iż w przeszłości efektownie rozprawił się z jedną z ikon, BJ Pennem (16-14-2). Samo starcie przebiegło absolutnie pod dyktando 24-letniego „Matadora”. Ten nie dając większych szans oponentowi, znokautował go już w inaguracyjnej odsłonie.

Źródło: MMA Fighting