Który z topowych zawodników wagi lekkiej UFC ma takie umiejętności, by sprawić kłopoty obecnemu mistrzowi – Islamowi Makhachevowi? Daniel Cormier wskazał konkretną dwójkę – Mateusz Gamrot oraz Arman Tsarukyan.

Na ten moment nie wiadomo, kto w najbliższym czasie powalczy o mistrzowskie trofeum kategorii lekkiej. Wydaje się jednak, iż może to być Dustin Poirier (30-8), z którym Islam Makhachev (25-1) nie tak dawno temu ustalił starcie. Kolejka do czempiona jest jednak bardzo długa i nieustannie dochodzą tam nowi fighterzy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

O swoich mistrzowskich aspiracjach od dłuższego czasu wspominają m.in. Mateusz Gamrot (24-2), a także Arman Tsarukyan (21-3). Jak doskonale wiadomo, obaj – podobnie jak mistrz – są usposobieni zapaśniczo, więc według Daniela Cormiera mogą sprawić mu najwięcej problemów.

Może mieć wiele trudnych walk, ale jest naprawdę dobry. Szczerze powiedziawszy największe kłopoty mogą mu sprawić Arman albo Mateusz Gamrot. Jeden z tej dwójki. Gamrot lub Tsarukyan – to dla niego najtrudniejsze zestawienia.

przyznał w materiale nagranym wraz z Corym Sandhagenem (17-4) oraz Brettem Okamoto.

Tasrukyan w przeszłości miał już okazję skrzyżować rękawice z Makhachevem. Doszło do tego podczas jego debiutu w największej organizacji MMA na świecie. Górą wówczas był Dagestańczyk, który zwyciężył na kartach sędziowskich. Obecnie Ormianin zajmuje 4. pozycję w rankingu.

Zobacz także: „Czas szybko mija” – Holloway przed walką z Gaethje

Gamrot natomiast zamyka ścisłą piątkę oficjalnej klasyfikacji. Obecnie może pochwalić się trzeba wygranymi z kolei. W ramach ostatniego pojedynku stanął w szranki z byłym mistrzem Rafaelem dos Anjosem (32-16), ktorego finalnie pewnie pokonał.

Źródło: YouTube/Daniel Cormier, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC, Getty Images