Były zawodnik KSW znalazł dość nietypowy sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Praktykuje go już od sześciu lat.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Arek Kaszuba (4-4) przyznał, że w tym roku buty założył… tylko raz. W jego przypadku nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, gdyż zainspirowany pewnym wydarzeniem w Grecji, od sześciu lat obuwie na stopy zakłada tylko okazyjnie, niezależnie od pory roku. Zawodnik opowiedział o tym w programie MMA STUDIO:

Calutki rok tak chodzę. Ludzie też są zaskoczeni tym, ale tak. Cały. Zainspirował mnie w sumie kolega w Grecji i to na imprezie. Po prostu siedziliśmy gdzieś tam a on zgniatał – taki Grek – tulipany ze szkła stopą. Myślę sobie: O, to spróbujemy. No i tak wiesz, zacząłem na wakacjach, zacząłem się tak wdrażać, lepiej czuć i tak pomyślałem: to pociągniemy dalej. I tak zostało. Inne mięśnie jednak pracują w tej stopie i tak zostało. Jest to już taki mój znak rozpoznawalny. Ja lubię też otwierać ludzi a gdzieś jednak jak idę na boso to często ludzie zagadują. Tym bardziej w zimie, zwłaszcza jak są święta wszyscy pytają: „kupić Ci buty?”, „chcesz jakieś pieniądze?” czy coś w tym stylu. I mam bardzo dużo śmiesznych sytuacji jak sobie tak chodzę na boso.

Rzeszowianin dodał, że na ogół spotyka się to z bardzo pozytywnym odbiorem społeczeństwa. Zyskuje na tym również twardość i wytrzymałość jego stóp. Są jednak sytuacje, w których Arek stara się chronić stopy:

Teraz właśnie czuję, że to już jest inny level bo jednak ludzie, kiedy idę po kamieniach czy wejdę w szkło mówią, że powinno mnie to boleć, a ja czuję, że jest okej. Czuję, że ta stopa jest jednak twarda. (…) Na weselu jak byłem rok temu to założyłem te buty. I czasem jak idę w góry szybciej się poruszać, pobiegać to wtedy zakładam.

Kaszuba swój ostatni pojedynek stoczył w październiku 2023 roku. Pokonał wówczas Adama Gielatę już w pierwszej rundzie. 22 czerwca zmierzy się z Krystianem Kaszubowskim podczas gali STRIFE 9.

Zobacz również: Zmiana w main evencie Strife 9! Kaszubowski wchodzi do akcji

Źródło: ekogwarancja / MMA STUDIO. Fot.: Instagram / Kaszuba Arkadiusz