Organizacja KSW oficjalnie ogłosiła pojedynek unifikacyjny pasy w kategorii lekkiej pomiędzy regularnym mistrzem – Marianem Ziółkowskim a  tymczasowym – Salahdinem Parnassem!

Już w czerwcu dojdzie do długo wyczekiwanego boju o pas kategorii lekkiej pomiędzy Marianem Ziółkowskim a Salahdinem Parnassem.

Do pojedynku dwóch mistrzów miało dojść już w Grodzisku Mazowieckim, jednak wówczas, mistrz dywizji lekkiej musiał wycofać się ze starcia z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Sebastian Rajewski, a na szalę rzucono tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. Finalnie to Francuz zwyciężył bój, wygrywając przez poddanie w 4. rundzie.

Ostatnim rywalem „Golden Boya” także był Rajewski. Zawodnik z Warszawy pokonał go na punkty, broniąc trzeci raz pas mistrzowski dywizji lekkiej. W czerwcu, Ziółkowski stanie do czwartej obrony mistrzostwa, a Parnasse postara się zostać trzecim w historii KSW, podwójnym (pełnoprawnym) mistrzem.

Oprócz starcia dwóch mistrzów, dotychczas na galę XTB KSW Colosseum 2 ogłoszono pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką. Wiemy także, że walkę na PGE Narodowym stoczy Mamed Khalidov, choć jeszcze nie znamy jego rywala.

Zobacz także: KSW 80: Eskiev vs. Ruchała – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

źródło: KSW