W ostatnich dniach mnóstwo czasu poświęca się Roberto Soldicowi – wszystko za sprawą przejścia do ONE Championship. Wczoraj miejsce miała specjalna konferencja prasowa, w której udział wziął właściciel organizacji, Chatri Sityodtong.

Roberto Soldic (20-3) przez pięć ostatnich lat związany był z KSW, gdzie dzięki swojej skuteczności, doszedł do panowania w dwóch kategoriach wagowych – półśredniej oraz średniej. Po tym czasie stwierdził, iż potrzebuje nowych wyzwań i choć mnóstwo osób myślało, że dołączy do UFC, wybrał zupełnie inny kierunek. Finalnie wylądował w singapurskim ONE Championship, co dumnie ogłosił w poniedziałkowy wieczór.

Zobacz także: Roberto Soldic zawodnikiem ONE Championship!

Okazuje się, że pozyskanie „Robocopa” ma głębszy sens. Ma on bowiem w pewien sposób pomóc w budowaniu marki na europejskim rynku, na który singapurski gigant chce zacząć kłaść większy nacisk. O wszystkim opowiedział szef – Chatri Sityodtong – goszcząc na specjalnej konferencji prasowej.

„ONE Championship planuje zrobić galę w Arenie Zagreb. Możliwe, że dojdzie do tego 21 października.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie kiedy, ani naprzeciwko kogo Chorwat stanie w szranki w swoim debiucie dla nowej organizacji. Sam wyraża jednak chęć skrzyżowania rękawic z byłym mistrzem UFC i Bellatora – Eddiem Alvarezem (30-8), więc zobaczymy, jak to się potoczy.

Źródło: Twiter/Bruno Massami