Zmiana terminu, a także przeciwnika Mateusza Rębeckiego w kolejnym pojedynku dla UFC. Popularny „Chińczyk” wejdzie do oktagonu dwa tygodnie później, niż pierwotnie planowano.

Po efektownym zwycięstwie w Dana White’s Contender Series i trzech kolejnych triumfach już stricte pod sztandarem UFC, Mateusz Rębecki (19-1) miał powrócić do klatki pod koniec kwietnia. Zestawiony był na ten termin z Joelem Alvarezem (20-3), jednakże jak już jakiś czas temu informowaliśmy – wedle naszych ustaleń, Hiszpan miał problemy z wizą.

Zobacz także: Walka Rębeckiego na UFC Vegas 91 zagrożona

Okazuje się, iż przedstawiciele globalnego potentata nie chcieli ryzykować i znaleźli dla Polaka zastępstwo. Reprezentant Berserker’s Team oraz American Top Team finalnie zawalczy z Diego Ferreirą (18-5), natomiast nie pod koniec kwietnia, jak pierwotnie zakładano, a 11 maja, podczas organizowanego w St. Louis wydarzenia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ferreira ostatni raz w akcji widziany był w maju minionego roku. Stanął wówczas w szranki z doświadczonym Michaelem Johnsonem (22-19), ostatecznie brutalnie nokautując go w drugiej odsłonie. Powrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszych trzech przegranych, doświadczonych kolejno z rąk Beneila Dariusha (22-6-1), Gregora Gillespie’ego (14-1), a także Mateusza Gamrota (24-2).

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC, Mike Roach/Zuffa LLC