Wygląda na to, że Paulo Costa chciałby swoim nazwiskiem podciągnąć medialność majowego UFC 288. Jako potencjalny pojedynek proponuje konfrontację z byłym czempionem kategorii półciężkiej, a naszym rodakiem – Janem Błachowiczem.

W ostatnim czasie przedstawiciele globalnego potentata mają naprawdę spore problemy z rozgrywającą się szóstego maja galą UFC 288. Z rozpiski tego wydarzenia usunięty został bowiem pojedynek dwóch topowych foghterów wagi lekkiej – Charlesa Oliveiry (33-9) wraz z Beneilem Dariushem (22-4-1). A to ze względu na kontuzję Brazylijczyka, której ten nabawił się w ostatnim etapie przygotowań.

Zobacz także: Starcie Oliveiry z Dariushem wypada z UFC 288!

Chętny na udział w tym evencie jest natomiast były pretendent do mistrzowskiego trofeum wagi średniej, Paulo Costa (14-2). Co ciekawe, nie chce on walczyć w limicie do 84, a do 93 kilogramów! Jako oponenta wskazał trenującego na co dzień w WCA Fight Team, Jana Błachowicza (29-9-1).

„Zaplanowana na szóstego maja gala w PPV ma kłopoty. Ratunkiem może być pojedynek Jana Błachowicza z Costą. Wjeżdżam do kategorii półciężkiej na pełnym soku. UFC, dajcie mi znać.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Choć „Cieszyński Książę” nie był widziany w oktagonie od grudnia minionego roku, w minionych tygodniach jest o jego osobie dość głośno. Głównie ze względu na internetowe przepychanki z obecnym czempionem, Jamahalem Hillem (12-1), jednakże nie jest to jedyne zestawienie, które Polak bierze pod uwagę. Może teraz do puli ewentualnych przeciwników zostanie dopisany także i Costa? Cóż, czas pokaże.

Chcielibyście zobaczyć walkę Błachowicza z Costą?
×

Źródło: Twitter/Paulo Costa