Cóż, wygląda na to, iż po wypadnięciu pełnoprawnego mistrza – Aljamaina Sterlinga, szefostwo organizacji szybko znalazło zastępstwo dla Petra Yana. Ten ma skrzyżować rękawice z Corym Sandhagenem. Na szali tego starcia znajdzie się tymczasowe trofeum. 

UFC 267 rozegra się 30 października w Abu Dhabi. Jedną z dwóch głównych walk miała być mistrzowska konfrontacja pomiędzy Aljamainem Sterlingiem (20-3) oraz Petrem Yanem (15-2). Niestety, problemy zdrowotne nie pozwoliły temu pierwszemu podjąć się wyzwania, dlatego przedstawiciele amerykańskiego giganta musieli szybko reagować.

Zobacz także: „Jak zawsze, lubię się podzielić prawdą…” – Aljamain Sterling tłumaczy, dlaczego musiał się wycofać z UFC 267

Z racji tego, iż Rosjanin nadal chciał wystąpić w tym terminie, podjęto decyzję o stworzeniu tymczasowego pasa. Według informacji ESPN, które bezpośrednio współpracuje z UFC, 28-latek podzieli teraz klatkę z Corym Sandhagenem (14-3).

Dla niektórych może to być zastanawiające, bowiem „Sandman” ledwo co przegrał z byłym czempionem – TJ’em Dillashawem (17-4). Co by nie mówić, była to niesamowicie bliska rywalizacja, podczas której „Killashaw” nabawił się kilku urazów, co zdyskwalifikowało go z występów przez najbliższy okres. Inni zawodnicy ze ścisłej czołówki mają natomiast już poplanowane kolejne batalie, więc Sandhagen wydaje się być sensowną opcją.

Źródło: Twitter/ESPN MMA