Jak udało się ustalić Aaronowi Bronsteterowi z TSN, sobotnie wydarzenie UFC Vegas 33 traci swój co-main event. Póki co nie wiadomo dokładnie, co spowodowało usunięcie tego starcia, jednakże ma ono zostać przełożone na bliżej nieokreślony termin. 

Zawodnicy mieli pierwotnie zmierzyć się w miniony weekend, podczas UFC Vegas 32, aczkolwiek koronawirus wykryty u członka sztabu Rosjanina, spowodował, iż pojedynek został przesunięty o tydzień. Jak się teraz okazuje, wszyscy, którzy go wyczekują, będą musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości, ponieważ walka ta nie odbędzie się tak, jak planowano.

„Według źródeł, Chris Daukaus i Shamil Abdurakhimov zostali usunięci z rozpiski sobotniej gali. Walka ta zostanie przełożona na jedno z nadchodzących wydarzeń.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla Shamila Abdurakhimova (20-5) było to już piąte zestawienie z kolei, które nie doszło do skutku. W związku z tym, Rosjanin po raz ostatni widziany był w akcji, we wrześniu 2019 roku. Zmierzył się wówczas z Curtisem Blaydesem (14-3), jednakże finalnie musiał uznać jego wyższość, zostając rozbitym już w drugiej odsłonie. Porażka ta przerwała jego wcześniejszą serię trzech triumfów, w ramach kórej pokonywał chociażby naszego rodaka, Marcina Tyburę (22-6).

Chris Daukaus (11-3) natomiast obecnie znajduje się na fali czterech wygranych. Co ciekawe – w każdym z tych zwycięstw, kończył rywali już w pierwszych rundach. Swój ostatni pojedynek stoczył w lutym bieżącego roku, kiedy to ubił absolutnego weterana mieszanych sztuk walki – Alekseia Oleinika (59-16-1).

Źródło: Twitter/Aaron Bronsteter