Dlaczego Arek Wrzosek i Radek Paczuski mają nowego trenera i nie współpracują już z Przemysławem Szyszką? Jeden z zawodników zabrał głos w tej sprawie. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W połowie lipca Przemysław Szyszka poinformował o zakończeniu współpracy z Uniq Fight Club, a kilka dni później właściciele gymu wskazali nowego head coacha w osobie Bartosza Fabińskiego.

W rozmowie z Fightsport.pl Arkadiusz Wrzosek skomentował rozstanie z dotychczasowym trenerem.

Tak, z trenerem Szyszką zaczynałem trenować MMA. No, tutaj trener Szyszka nie dogadał się z klubem. Postawiliśmy też na zmianę w sztabie szkoleniowym moim i Radka [Paczuskiego – przyp. red.]. Bartek Fabiński został nowym trenerem moim i Radka. Dla mnie to też żadna nowość, bo do poprzedniej walki już z Bartkiem zrobiłem wiele treningów, razem pracowaliśmy indywidualnie. Bartek był też w narożniku Radka. Nie była to żadna nowa osoba, Bartek bardzo aktywnie uczestniczył w naszych przygotowaniach. Znam Bartka od lat. Fajna zmiana, zaczynamy – że tak powiem – profesjonalizm w klubie.

Dopytany o to, czy formuła współpracy z trenerem Szyszką wyczerpała się, odpowiedział:

Wiesz co, trener Szyszka ma chyba sporo innych rzeczy na głowie. Też ja zdecydowałem o tym, że do kolejnej walki nie będzie mnie przygotowywał, że nie ma czasu tego robić, bo sam też robi karierę zawodniczą. Do tego doszły tam jakieś niesnaski prywatne z właścicielami klubu, także to się wszystko skumulowało, tak się złożyło i tę współpracę zmieniliśmy na Bartka Fabińskiego.

Arek zapowiedział również, że ma zamiar zawsze kierować się tym, co najlepsze dla jego kariery i jeśli będzie to wymagało kolejnych zmian w sztabie w przyszłości, to jest gotów na podejmowanie takich kroków.

Zobacz także: „Dla mnie to debil” – Za co Wrzosek wściekł się na Kitę?

źródło: YouTube/Fightsport.pl