Mistrz kategorii lekkiej UFC nie wróży wspinającemu się w rankingu Polakowi szybkiej szansy zawalczenia o wymarzone trofeum. Uważa, że potrzebuje jeszcze paru zwycięstw i wskazuje jedną szczególną przyczynę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Niepokonany od 2015 roku Islam Makachev (25-1) nie widzi już zbyt wielu wyzwań w swojej dywizji. W rozmowie z Joshem Thomsonem i Johnem McCarthym stwierdził, że jeśli pokona Dustina Poiriera, z którym zmierzy się w czerwcu podczas gali UFC 302, to kolejnym pewnym pretendentem będzie dla niego Arman Tsarukyan, mogący pochwalić się serią czterech zwycięstw:

Po tej walce zostaje mi jeden gość, którego już pokonałem – Arman. Na pewno zasłużył na walkę o pas. Pobił wszystkich w dywizji lekkiej, ale będzie tak samo. Nie widze nic, co mógłby mieć lepsze ode mnie tak szczerze – stójkę, grapling, zapasy. Mam to samo. Może kiedyś bedzie mistrzem, kiedy przejdę na emeryturę, ale teraz jest to inny poziom.

Dzierżący tytuł Dagestańczyk najwyraźniej zapomniał o Mateuszu Gamrocie (24-2), który jako ostatni pokonał „Ahalkalaketsa” a obecnie zajmuje piątą lokatę w rankingu. Pamietał jednak „Big John”, który nie omieszkał mu przypomnieć w dalszej części rozmowy: 

Kiedy patrzysz na ranking swojej dywizji… Mówiłeś, że po Dustinie został Arman Tsarukyan, a myślałeś o kimś takim jak Gamrot? Bardzo dobry zapaśnik, gość ciągle wygrywa. Mówiłeś, że wyczyściłeś dywizję, ale z nim nie walczyłeś.

–  zapytał McCarthy.

Dzierżący tytuł kategorii lekkiej Dagestańczyk nie przejawił jednak dużej chęci na konfrontację z „Gamerem”. Stwierdził, że Dariush ma przed sobą jeszcze długą drogę do title shota, więc po Armanie chciałby kogoś z dywizji do 77 kg :

Gamrot jest również bardzo dobry, ale potrzebuje jeszcze kilka walk, ponieważ zanim ja dostałem szansę walczyć o tytuł miałem serię 10 zwycięstw. On ma porażkę. Nie przegrał ostatniej walki (tak zasugerował „The Punk”, przyp. red.), ostatnio pobił gościa. Dariush go pobił. On przegrał dwie ostatnie walki, ludzie go nokautowali, więc przed nim jeszcze długa droga do walki o tytuł. Np. Co ma teraz Dustin? Wygrał jedną walkę po porażce. To może się stać, ponieważ w górnej części rankingu mojej dywizji wszyscy pokonali się nawzajem. Arman na pewno będzie następny, a po nim poproszę o półśrednią.

Gamrot jest obecnie po trzech zwycięstwach, więc Arman ma tylko jedną wiktorię więcej w swojej serii. 

Zobacz również: Bartosz Szewczyk zgłoszony do Dana White’s Contender Series

Źródło: YouTube / WEIGHING IN, Fot.: Instagram / Islam Makachev / Mateusz Gamrot