Drugie podejście Oktagonu do Wysp Brytyjskich i kolejny świetnie zapowiadający się brazylijski event LFA to główne punkty tego tygodnia.

Sobota 18:00
OKTAGON 52

Do szalenie interesującego boju w dywizji koguciej dojdzie w Newcastle. Swego czasu będący w kręgu zainteresowania KSW, ale rzekomo wybredny i niespecjalnie profesjonalny Jack Cartwright z dużą przyjemnością uświetni walkę wieczoru gali Oktagon gdzie zmierzy się z Jonasem Magardem. Hitowa walka w skali europejskiej. Między panami iskrzy, a kolizja ich umiejętności wyłoni pretendenta do mistrzowskiego trofeum. Drugą dużą postacią na Wielką Brytanię jest były mistrz (podobnie jak Cartwright) Cage Warriors, czyli Matthew Bonner. Stanie on w szranki z rewelacyjnym Matejem Penazem. Polski akcent reprezentował będzie Adam Pałasz, który podejmie Stuarta Austina. Wygrana powinna przypieczętować title shot dla Polaka i upragniony bój z Hatefem Moeilem. Elektryzują występy utalentowanych Niemców. Max Holzer może okazać się wyrzutem sumienia KSW, gdyż to jeden z największych talentów w koguciej z Europy. Drugim jest mający duże doświadczenie z IMMAF Eduard Kexel. 

Transmisja: od 18:00 pierwsza walka darmowa na kanale YouTube organizacji, następnie PPV https://oktagon.tv/#/ z polskim komentarzem

Cała karta

Noc z soboty na niedzielę
LFA 175

LFA przyzwyczaiło już, że Brazylię ma całkowicie pod swoją kontrolą. Dużo walk kobiet, promowanie całej masy utalentowanych zawodników i przede wszystkim tworzenie równych walk. Wybijać mają się najlepsi, ale po dobrych starciach, a nie ogórach. Na gali z numerem 175 do klatki po nieudanym występie na DWCS wraca mistrz półcięzkiej Bruno Lopes. Zmierzy się z innym uczestnikiem programu Dany White’a, ale z roku 2019 Marcosem Brigagao. Bardzo duże nadzieje należy wiązać z Fernando Laurenco. Koguci z bilansem 17-3 będzie kontynuował drogę do pasa mistrzowskiego. Na karcie m.in. niedoszły rywal Kuberskiego z Contendera – Marco Tulio, Vinicius Pires czy dwie młode Brazylijki Nicoly Pedrosa i Lany Silva. 

Transmisja: UFC Fight Pass, karta wstępna na YouTube

 

Ciekawe pojedynki z innych gal:

Babilon MMA 42:
205 lb: Bartłomiej Gładkowicz (10-4) vs. Sergiusz Zając (4-1)
170 lb: Dawid Kuczmarski (4-0) vs. Wojciech Demczur (3-0)
155 lb: Gracjan Wyroślaj (4-1) vs. Adam Muzyka (4-0)

Hexagone MMA 13:
155 lb: Mehdi Ben Lakhdhar (6-1-1) vs. Osvald Fedorovic (7-5)
145 lb: Magomed Kagimagomedov (5-0) vs. Nacim Belhouachi (3-2)

ONE 165:
170 lb: Shinya Aoki (47-11) vs. Sage Northcutt (12-3)
155 lb: Garry Tonon (8-1) vs. Martin Nguyen (15-6)