Jeden z bohaterów co-main eventu gali KSW 54, Quentin Domingos zawieszony przez Francuską Agencję Antydopingową do 2022 roku. Jak odnosi się do tego największa polska organizacja? 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Quentin Domingos przed swoim debiutem w zawodowym MMA został zbadany pod kątem dopingu. Jak się okazało, w jego organizmie wykryto szereg niedozwolonych substancji. Większość z nich okazała się być środkami anabolicznymi oraz hormonami peptydowymi, które są całkowicie zabronione. Zawodnik później został poinformowany o wynikach testu oraz zaoferowano mu kolejne badania. Te miały miejsce w maju 2018 roku i w tym przypadku również wykazały niedopuszczalne preparaty.

Francuzowi udzielono po raz kolejny informacji, że może zakwestionować wyniki i przystąpić do jeszcze jednej próby, jednak ten odmówił. Wtedy został oficjalnie powiadomiony o tymczasowym zawieszeniu oraz zmuszono go do oczekiwania na rozprawę. Mimo, że fighter doskonale wiedział o toczącym się postępowaniu, postanowił dalej brać udział w różnych wydarzeniach, poza granicami swojego państwa, co finalnie spowodowało, iż ukarano go grzywną w wysokości 4000 euro oraz wydano czteroletni zakaz jakiegokolwiek uczestnictwa w profesjonalnym sporcie na terenie kraju, w którym wykonywano badania. Wynika z tego, że Domingos kolejny raz będzie mógł wystąpić we Francji dopiero w 2022 roku. KSW mimo tego postanowiło podtrzymać jego pojedynek z Izu Ugonohem.

„W sprawie Quentina Domingosa nie kontaktowała się żadna Francuska Agencja Antydopingowa. Zakazy nałożone przez zagraniczne instytucje nie są automatycznie przenoszone do innych krajów, w których nie mają jurysdykcji, dlatego federacja sama ma prawo podjęcia decyzji, czy dostosuje się do ich ustaleń. W momencie podpisywania kontraktu, KSW nie wiedziało o żadnych przeciwwskazaniach, a ze względu na cofnięcie go ponad dwa lata temu na innym rynku, uważamy, że nie powinien go dotyczyć.”

Menadżer zawodnika twierdzi, że dokumenty przedłożone przez Francuską Agencję Antydopingową były nieprawdziwe, ponieważ zawierały sprzeczne informacje.

Zobacz także: KSW 54 – wyniki ważenia. Jeden zawodnik poza limitem, walka mistrzowska niezagrożona

Źródło: Sherdog.com