Wygląda na to, że sytuacja z oponentem dla Mateusza Rębeckiego została rozwiązana. Kontuzjowanego Nurullo Alieva zastąpi Roosevelt Roberts. O zmianie poinformowała grupa menadżerska amerykańskiego zawodnika. 

O tym, że Mateusz Rębecki (18-1) zawalczy na rozgrywanym w Madison Square Garden UFC 295, wiadome było już od dawna. Kilka dni temu z zestawienia wypadł jednak pierwotnie planowany przeciwnik Polaka – niepokonany Nurullo Aliev (9-0). A to za sprawą kontuzji nogi, której nabawił się podczas okresu przygotowawczego.

Zobacz także: Mateusz Rębecki bez rywala na UFC 295!

Okazuje się natomiast, iż przedstawicielom globalnego potentata udało się znaleźć nowego rywala dla „Chińczyka”, więc ten finalnie wejdzie w nocy z soboty na niedzielę do oktagonu. Stanie wówczas w szranki z legitymującym się rekordem 12-3 Rooseveltem Robertsem.

https://twitter.com/TeamIridiumISA/status/1721716978048491584

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Roberts dotychczas stricte pod sztandarem amerykańskiego giganta występował ośmiokrotnie, zwyciężając cztery z tych potyczek. Jedna zakończyła się natomiast wynikiem no contest. Ponadto, obijał się także w ramach dwóch edycji The Ultimate Fightera, czy programu Dana White’s Contender Series. W swojej ostatniej walce zmuszony był uznać wyższość Austina Hubbarda (15-7), niejednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Źródło: Twitter/TeamIridiumISA, fot. Josh Hedges/Zuffa LLC