Obecnie jeden z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe – Kamaru Usman ma powrócić do oktagonu już w listopadzie. Nigeryjczyk przystąpi wówczas do kolejnej obrony mistrzowskiego pasa, tym razem naprzeciw Colby’ego Covingtona. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Już od dłuższego czasu spekulowało się, kto będzie następnym oponentem Kamaru Usmana (19-1). O rewanż mocno upominał się Colby Covington (16-2) i wszystko wskazuje na to, iż jego prośby nareszcie zostały spełnione. Sam Dana White zdradził reporterowi ESPN – Brettowi Okamoto, iż pojedynek ten posłuży, jako walka wieczoru listopadowego wydarzenia UFC 268. Na ten moment nie podjęto jeszcze decyzji, dotyczącej konkretnej lokalizacji.

Przypominając – do ich pierwszej konfrontacji doszło pod koniec 2019 roku. Popularny „Chaos” podchodził do batalii, jako tymczasowy mistrz i starał się odebrał Nigeryjczykowi pełnoprawny tytuł. Choć postawił mocne warunki, finalnie uległ swojemu oponentowi, zostając rozbitym w piątej rundzie.

Zobacz także: GSP: Usman jest obecnie najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe

Od tego czasu, Usman wchodził jeszcze do oktagonu trzykrotnie, za każdym razem pewnie zwyciężając. Co ciekawe, dwie z tych batalii kończył przed czasem. Covington natomiast wystąpił zaledwie jednokrotnie. Doszło do tego we wrześniu minionego roku, kiedy skrzyżował rękawice z byłym mistrzem – Tyronem Woodleyem (19-7-1), ostatecznie pokonując go przed czasem.

Źródło: espn.com