Japońska organizacja oficjalnie potwierdziła datę oraz lokalizację 43. edycji. W jednym z pojedynków, udział weźmie dobrze znany na naszym podwórku – Kleber Koike Erbst. Przystąpi on wówczas do pierwszej obrony swojego pasa wagi piórkowej. 

Były mistrz KSW oraz obecny posiadacz trofeum RIZIN FF, Kleber Koike Erbst (31-6-1), sięgnął po swój czempionat w październiku minionego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z mającym na koncie ponad 30. zawodowych startów, Juntarou Ushiku (22-9-1), ostatecznie zmuszając go do poddania przed końcem drugiej odsłony. Od tego czasu wystąpił jeszcze raz – pod koniec grudnia podjął Patricio Pitbulla (35-5) w ramach kooperacji japońskiej organizacji z Bellatorem. Starcie to jednak zupełnie nie ułożyło się po jego myśli, w związku z czym zmuszony był uznać wyższość oponenta, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Zobacz także: „Byłbym otwarty na obydwa pojedynki” – Paczuski szczerze o rywalizacji z Materlą lub Askhamem

Oczywiście ostatnia potyczka Klebera z Brazylijczykiem nie nosiła statusu mistrzowskiego, dlatego pas wciąż spoczywa na jego biodrach. Do pierwszej obrony przystąpi 24 czerwca, podczas organizowanego w Sapporo wydarzenia. Stanie wtedy w szranki z legitymującym się rekordem 10-3, Chihiro Suzukim.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez RIZIN FF OFFICIAL (@rizin_pr)

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Suzuki podejdzie do rywalizacji napędzony serią siedmiu wygranych, z czego pięć zdobywał w formule MMA, a dwie pozostałe w innych sportach uderzanych. Ostatni pojedynek we wszechstylowej walce wręcz stoczył pod koniec grudnia, mierząc się ze swoim rodakiem – Yoshiki Nakahara (17-6). Konfrontacja zakończyła się już w pierwszej odsłonie po tym, jak aktualny pretendent znokuatował przeciwnika.

Źródło: Instagram/RIZIN FF