Robert Whittaker uważa, że Alex Pereira miałby szanse na sukces w wadze ciężkiej, ale ostrzega, aby unikał walki z Jonem Jonesem, gdyż ta nie skończyłaby się dla niego pomyślnie.

Trener Alexa Pereiry, oraz były mistrz organizacji UFC – Glover Teixeira, powiedział niedawno portalowi MMA Junkie, że może sobie wyobrazić „Poatana” nawet w wadze ciężkiej, zważając na trudności związane z redukcją wagi, z jakimi boryka się mistrz kategorii średniej.

To dwie dywizje w górę od jego obecnej wagi, ale były mistrz kategorii średniej, Robert Whittaker uważa, że ​​to możliwe, bo Pereira dysponuje niebywałym rozmiarem.

Myślę, że jego przejście do wagi ciężkiej jest bardzo uzasadnione, ponieważ jest ogromnym gościem.

– powiedział Whittaker w programie MMArcade Podcast.

Miał problemy z redukcją wagi. Ma już 35 lat, więc nie staje się to łatwiejsze. To duży facet. Byłem zaskoczony, jak trudny był to dla niego proces cięcia wagi przed ostatnią walką i jak dobrze znosił ciosy Adesanyi, jak również jak dobrze utrzymywał wytrzymałość i kondycję przez pięć rund. Myślę, że dyskusja na temat jego przejścia się do wagi ciężkiej jest zdecydowanie uzasadniona. Musi zmienić dywizję.

Whittaker wątpi, że ​​waga ciężka faktycznie stanie się rzeczywistością dla Pereiry, ale może sobie wyobrazić przyszłą walkę w wadze półciężkiej. Mimo że uważa, że ​​ma umiejętności, aby rywalizować z zawodnikami wagi ciężkiej, widzi walkę z obecnym mistrzem Jonem Jonesem jako koszmar stylistyczny dla niego.

Jego uderzenia to światowa klasa. Jego uderzenia muszą być dosłownie jednymi z najlepszych na świecie. Myślę, że miałby wiele sukcesów w cięższych dywizjach wagowych… Trzymałbym się jednak z daleka od Jona Jonesa. Widziałem zapasy Pereiry. Nie powiem, że jest to straszne, ale lepiej trzymać się z daleka od Jona Jonesa.

Pereira będzie bronił swojego tytułu po raz pierwszy, gdy zmierzy się w rewanżu z Israelem Adesanyą w walce wieczoru gali UFC 287, która odbędzie się 8 kwietnia w Miami.

Zobacz także: Glover Teixeira nie wyklucza ewentualnego przejścia Alexa Pereiry do wagi ciężkiej: „Może walczyć w dowolnej kategorii wagowej”

źródło: mmajunkie.com