Były czempion organizacji Strikeforce i UFC w wadze średniej, miał okazję obejrzeć jedną z sesji sparingowych “Tarzana”. Weteran zdecydowanie nie popiera jego podejścia w tej kwestii.

Sean Strickland (28-6) nigdy nie ukrywał tego, że do sparingów podchodzi bardzo „na serio”. Po jednej z sesji, do internetu wyciekł film, na którym uderzył swojego rywala po sygnale kończącym rundę, a następnie wyszedł z klatki. Amerykanin stwierdził, że zrobił to w odpowiedzi na próbę wykręcenia mu ręki. Zdradził wówczas, że w przeszłości wielokrotnie nokautował swoich sparingpartnerów i złamał nie jeden nos. Dodał, że gdyby wiedział o tym jaką popularność zdobędzie wspomniane nagranie, z pewnością nie przestałby walczyć.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jego słowa zdaje się potwierdzać Luke Rockhold (16-6), który miał okazję obserwować metody treningowe Stricklanda. W programie JAXXON Podcast opowiedział o tym jak wyglądała jedna z konfrontacji “Tarzana” w centrum treningowym RVCA oraz co pomyślał wtedy na jego temat:

On jest gościem którego to nie obchodzi. Będzie próbował Cię zabić. Strickland przyszedł do RVCA raz i był takim hałaśliwym idiotą. Pomyślałem: Kim do ch**a jest ten facet? Byłem taki poirytowany, mówię: Ku**a, nie zniosę tego, idę sparować z tym gościem. Ale widziałem go, zranił jednego chłopaka w klubie. Trafił go wysokim kopnięciem, zachwiał się jakieś 30 sekund przed końcem rundy. I trener do niego “Kontynuuj, dokończ tę rundę”. Zamiast zrobić to co większość ludzi by zrobiła, czyli spróbować popracować z nim – zwłaszcza, że nie był u siebie – Sean wrócił do high kicków i próbował go znokautować jeszcze kilkukrotnie. Zostało 30 sekund, dzieciak miał dość. Pokaż, że jesteś pier****nym facetem i dokończ z nim rundę zamiast starać się go znokautować.

Rockhold był widziany w klatce po raz ostatni w sierpniu 2022 roku. Przegrał wówczas z Paulo Costą, jednogłośną decyzją sędziów. Była to jego trzecia porażka z rzędu. Wcześniej musiał uznawać wyższość Jana Błachowicza oraz Yoela Romero

Zobacz także: Robert Bryczek: “Wiedziałem, że to mój ostatni rajd po ten kontrakt”


Źródło: YouTube / JAXXON Podcast. Fot.: Instagram / Luke Rockhold