Legenda sportów walki, znany na całym świecie Alistair Overeem, otrzymał roczne zawieszenie na starty w Glory. Wszystko za sprawą pozytywnego testu antydopingowego, który został zrobiony tuż po jego ostatniej walce.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W październiku minionego roku miejsce miało Glory Collision 4, podczas którego w ringu skonfrontowały się dwie ikony kickboxingu – Alistair Overeem oraz Badr Hari. Pierwotnie zwycięski okazał się Holender, który pewnie wypunktował oponenta na pełnym dystansie. Miesiąc później świat obiegła jednak informacja, iż w organizmie „Demolition Mana” wykryto niedozwoloną substancję, za co ten miał zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Zobacz także: Doniesienia: Niedozwolona substancja wykryta u Alistaira Overeema po ostatniej walce z Harim

Tak się ostatecznie wydarzyło. Holnderski portal VechtSportInfo podaje, iż Overeem zostaje zawieszony na 12 miesięcy! Ponadto, wynik jego ostatniej konfrontacji z Harim zostaje zmieniony na no contest, usunięto go z oficjalnych rankingów oraz zmuszony jest on oddać część gaży, którą zarobił za ten pojedynek.

O Overeemie nad Wisłą w ostatnim czasie mówi się głównie w kontekście potencjalnej walki z obecnym czempionem królewskiej kategorii – Philem De Friesem (23-6). Potyczka takiej rangi wydaje się być wręcz idealnie skrojona na czerwcową galę XTB KSW Colosseum 2 i całą pewnością dostarczyłaby kibicom ogromnych emocji.

Źródło: vechtsportinfo.nl