Rose Namajunas chce walczyć z Weili Zhang

146
rose namajunas/mmanytt.com

Już na UFC 251 w Abu Dhabi Rose Namajunas (8-4) zmierzy się w walce rewanżowej z Jessicą Andrade (20-7). Bardzo możliwe, że ta walka wyłoni pierwszą pretendentkę do pasa mistrzowskiego w kategorii słomkowej.

Rose „Thug” Namajunas w rozmowie z Arielem Helwanim zdradziła, że dla niej jest to oczywiste ze zwyciężczyni tego starcia zawalczy o tytuł mistrzowski. Dodała, że bardzo chciałaby się zmierzyć z panującą mistrzynią w tej dywizji Weili Zhang (21-1).

To jest dosyć oczywiste, ale ja teraz o tym nie myślę. Pewnego dnia chciałabym się z nią zmierzyć. To jest prawdziwa zawodniczka mieszanych sztuk walki. Obecnie myślę tylko o najbliższym pojedynku.

powiedziała Rose Namajunas.

Amerykanka jest byłą mistrzynią w dywizji do 52 kilogramów. Swój pas zdobyła na UFC 217, gdzie w 1 rundzie pokonała przez TKO naszą rodaczkę Joannę Jędrzejczyk (16-4). To trofeum straciła na UFC 237, gdzie przegrała ze wspomnianą już Jessicą Andrade.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Weili „Magnum” Zhang aktualnie posiada fantastyczną passę 21 wygranych z rzędu. Na UFC on ESPN+15 dość niespodziewanie pokonała Jessicę Andrade zostając nową mistrzynią w wadze słomkowej. W ostatnim boju na UFC 248 w Las Vegas po fenomenalnej batalii zwyciężyła na punkty z Joanną Jędrzejczyk.

Zobacz także: John Kavanagh o pojedynku Usman vs. McGregor: „Myślę, że Conor by wygrał”

źródło: ESPN