Chodzi o cytat z prywatnej wiadomości, którą mistrz kategorii lekkiej wysłał do Dany White’a przed galą UFC 294.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wspomniane wydarzenie odbyło się w październiku 2023 roku. Pierwotnie w co-main evencie Khamzat Chimaev miał zmierzyć się z Paulo Costą, a galę zwieńczyć miało starcie Islama Makacheva z Charlesem Oliveirą. Finalnie jednak „Borrachinha” wypadł z powodu kontuzji łokcia a w jego miejsce wskoczył Kamaru Usman, natomiast do walki z Dagestańczykiem po raz drugi stanął Aleksander Volkanovski. 

Główny sternik największej organizacji MMA na świecie nie krył zadowolenia z postawy zawodników. Wiadomość którą dostał od Makacheva z dumą zacytował później w programie Pat McAfee Show a teraz… każdy wchodzący do dwóch powiązanych z federacją obiektów będzie mógł przeczytać ją osobiście. Chodzi o kompleksy sportowe w Nevadzie UFC Apex i Performance Institute, w których to sławny cytat znalazł się na ścianach.

„Co reprezentuje ten tytuł? Mam na myśli bycie najlepszym na świecie. A jeśli jesteś najlepszy na świecie, nie ma znaczenia kto staje naprzeciw Ciebie. Miałbym powiedzieć nie? Nigdy! Zróbmy to!”

Makachev znokautował wówczas Volkanovskiego już w pierwszej rundzie. A w kolejnej batalii przyjdzie mu skrzyżować rękawice z Dustinem Poirierem. Pojedynek odbędzie się 1 czerwca podczas UFC 302.

Zobacz także: „Z nim nie walczyłeś” – „Big John” przypomina mistrzowi o Mateuszu Gamrocie

Źródło: X / MMA Orbit. Fot.: Instagram / Islam Makachev