Tetralogia pomiędzy dwoma najlepszymi zawodnikami kategorii muszej w UFC planowana jest na 21. dzień stycznia 2023 roku – galę UFC 283 w Rio de Janeiro.

Jak donosi Rodrigo Del Campo Gonzalez za pomocą Twittera, organizacja UFC jest bardzo bliska sfinalizowania tetralogii pomiędzy Deivesonem FigueiredoBrandonem Moreno na galę UFC 283 w Brazylii, która zaplanowana jest na przedostatnią sobotę stycznia przyszłego roku.

 „Mogę potwierdzić, że ostatnie ustalenia mają miejsce w kwestii walki Brandon Moreno vs Deiveson Firueiredo IV, by zunifikować tytuł mistrzowski kategorii muszej 21 stycznia 2023 roku na #UFC283. Pierwsza gala w Brazylii od marca 2020, pierwsza w Rio od maja 2019 i czwarta walka pomiędzy tymi zawodnikami w czasie nieco dłuższym niż 2 lata.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Aktualnie, pas dzierży Brazylijczyk. Meksykanin natomiast ma prawo tytułować się tymczasowym czempionem dywizji muszej.

Choć wielu fanów lubi styl walki obu zawodników i mogłoby ich na okrągło oglądać, wydaje się, że ciągłe zestawianie tych samych, topowych nazwisk ze sobą staje się już nieco monotonne. Czwarte starcie jest jednak konieczne, gdyż wynik pomiędzy fighterami wynosi: 1-1-1. W pierwszej walce ogłoszono bowiem remis, ze względu na odjęty punkt Brazylijczykowi. W drugiej, górą był Moreno, który udusił swojego największego rywala z ostatnich lat, natomiast – w ostatniej potyczce, Figueiredo odzyskał trofeum, jednogłośnie wypunktowując Brandona.

Po trzecim starciu, Moreno stoczył walkę o tymczasowe mistrzostwo z Kaiem-Karą Francem, którego znokautował w 3. rundzie i zdobył tymczasowe złoto, uprawniające go do bycia rozpatrywanym w pierwszej kolejności jako pretendenta do regularnego mistrzostwa.

Zobacz także: Brandon Moreno przyjmuje wyzwanie Deivesona Figueiredo do walki w Brazylii: „Jestem gotowy”

źródło: RodDelCampo / Twitter