Strus chce walki z Vasilevskiym, a Baysangur proponuje walkę o pas

80
źródło: Twitter/ACA

Organizacja ACA zapytała za pomocą swojego Twittera, kto ma zostać następnym przeciwnikiem Piotra Strusa (14-5). Sam zainteresowany wskazał jako swojego potencjalnego rywala Vyacheslava Vasilevsky’ego (33-7)

Strus tym sposobem chciałby zrewanżować się za porażkę swojego głównego trenera – Roberta Jocza, którego Vasilevsky pokonał osiem lat temu na gali Pro Fight 6.

Jak wiadomo Piotr Strus obecnie przygotowuje się do ślubu, ale przyznaje, że jest gotów na każdego zawodnika.

Vasilevsky to były mistrz ACA w kategorii średniej. Tytuł stracił podczas gali ACB 77 w pojedynku z Albertem Duraevem. Ostatnio przegrał przez nokaut z Magomedem Ismailovem na gali ACA 95 w Moskwie. W swojej karierze pokonał również obecnego mistrza kategorii półciężkiej KSW – Tomasza Narkuna.

W organizacji ACA, Piotr Strus stoczył już 8 pojedynków. W pięciu z nich odnosił zwycięstwa, dwa razy musiał uznać wyższość rywali i jeden pojedynek dostał status No Contest. Zawodnik Berkut WCA Fight Team już próbował sięgnąć po złoto w kategorii średniej, ale w walce na gali ACB 89, musiał uznać wyższość Duraeva. W miniony weekend pokonał Svetlozara Savova na gali ACA 96 w Łodzi.

Zobacz również: ACA 96: Piotr Strus pewnie wygrywa ze Svetlozarem Savovem

Pas mistrzowski kategorii średniej ACA nie posiada obecnie właściciela. Albert Duraev, który do tej pory był mistrzem nie ma już ważnego kontraktu z czeczeńską organizacją i prawdopodobnie niedługo podpisze kontrakt z UFC. 

Zapraszamy również do obejrzenia najnowszego odcinka  MMA Talk-Show, w którym Piotr Strus był gościem.

źródło: Twitter/ACA | Sherdog